شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران | با این شرکت‌ها تجهیزات خود را بیمه کنید

شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران | با این شرکت‌ها تجهیزات خود را بیمه کنید

مختصری درباره شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران

دوربین عکاسی یکی از تجهیزات الکترونیکی گران‌قیمت است که نگهداری از آن به دقت بالایی نیاز دارد. کوچک‌ترین آسیب به بخش‌‌های مختلف این دستگاه، خسارات اقتصادی زیادی را به عکاسان وارد می‌کند. شرکت‌های بیمه با ارائه برخی خدمات اختصاصی و پوشش انواع وسایل حساس مانند دوربین، شرایط جبران خسارات احتمالی را با استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای مختلف به وجود آورده‌اند. به همین دلیل بهترین کار در زمان خرید دوربین، تهیه بیمه‌نامه معتبر و رفع دغدغه‌های احتمالی ناشی از آسیب‌دیدن این وسیله گران‌قیمت است. بر همین اساس در این مطلب از سایت فلاشیران به معرفی مهم‌ترین شرکت‌های بیمه دوربین عکاسی در ایران می‌پردازیم و نکات لازم برای بیمه کردن دوربین را بیان می‌کنیم.

مختصری درباره شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران

منظور از بیمه دوربین چیست؟

بیمه دوربین عکاسی طرحی جامع و حمایتی از عکاسان است که با هدف جلوگیری از وارد شدن ضررهای اقتصادی به این افراد، توسط شرکت‌های بیمه معتبر ارائه می‌شود. این طرح حمایتی با پوشش آسیب‌های اقتصادی تجهیزات عکاسی و فیلم‌برداری، خدمات متنوعی را به دارندگان انواع دوربین‌های گران‌قیمت و DSLR ارائه می‌دهد. شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران تمام بدنه و متعلقات موجود در یک دستگاه دوربین شامل صفحه نمایش LCD، لنزها، مکانیزم‌های شاتر، باتری‌های دوربین، فلاش‌های اکسترنال و … را با دریافت هزینه‌‌ای مناسب بیمه می‌کنند.

با توجه به هزینه‌های بالای خرید دوربین و لنزها، خرید یک بیمه‌نامه معتبر از شرکت‌‌های رسمی بیمه تجهیزات الکترونیکی، مانع از بروز خسارات اقتصادی احتمالی می‌شود. این موضوع تا مدت‌زمان ثبت‌شده در بیمه‌‌نامه، دغدغه‌های دارندگان دوربین‌های عکاسی را از آسیب اقتصادی از بین می‌برد.

شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران چه مواردی را پوشش می‌دهند؟

قبل از انتخاب بهترین شرکت‌های بیمه دوربین عکاسی در ایران باید با خدمات این شرکت‌ها آشنا باشیم. شناخت پوشش‌های بیمه‌ای این مراکز، اولین گام برای دارندگان دوربین‌‌های عکاسی به‌شمار می‌آید. آگاهی از این موارد انتظار شما از یک بیمه‌نامه معتبر را کاملا روشن کرده و در انتخاب شرکت مناسب بیمه دوربین عکاسی به شما کمک می‌کند.

به‌طورکلی شرکت‌های بیمه دوربین عکاسی در ایران در موارد زیر خسارات شما را پرداخت می‌کنند:

  • خرابی الکتریکی ناشی از نوسان ولتاژ برق و اتصال کوتاه
  • انفجار، آتش‌سوزی، نیم‌سوز شدن، سوختگی، صاعقه، دودزدگی و زنگ‌زدگی، طوفان، سیل و طغیان رودخانه
  • آسیب تصادفی به دوربین مانند خوردگی یا شکسته‌شدن لنزها و صفحه نمایش

نکته مهم در زمان تایید خسارات از سوی شرکت‌های بیمه عکاسی این است که حتما باید شماره سریال بر روی بدنه دستگاه برای مواردی مانند حوادث طبیعی قابل رویت باشد. همچنین برخی از این بیمه‌‌نامه‌ها شامل موارد سرقتی نمی‌شوند؛ بنابراین باید در حفظ و نگهداری دوربین خود دقت بالایی داشته باشید یا پوشش‌های بیمه‌ای را انتخاب کنید که این مورد را پشتیبانی می‌کنند.

انواع بیمه‌نامه‌های شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران

انواع بیمه‌نامه‌های شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران

 شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران با ارائه انواع پوشش‌های بیمه خدمات متنوعی را به عکاسان و دارندگان دوربین‌های عکاسی ارائه می‌دهند. این افراد می‌توانند متناسب با نیاز و نوع استفاده‌ای که از دوربین عکاسی دارند، از پوشش‌‌های بیمه دوربین عکاسی بهره‌مند شوند. در ادامه به مهم‌ترین پوشش‌های ارائه‌شده توسط شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران می‌پردازیم.

بیمه اموال تجاری

ضروری‌ترین نوع پوشش بیمه برای عکاسان، بیمه اموال تجاری است. این نوع بیمه تمام دارایی‌های مربوط به اموال تجاری مانند رایانه‌های پردازش عکس، تجهیزات دوربین، لنز دوربین و سایر تجهیزات را پوشش می‌دهد. استفاده از این نوع پوشش بیمه، حتی در زمان سرقت اموال، خراب شدن و یا برخی حوادث غیر قابل پیش‌بینی نیز خسارات وارد شده به شما را برمی‌گرداند.

در بیمه اموال تجاری عکاسان می‌توانند متناسب با نوع خسارات واردشده، ارزش جایگزینی یا ارزش نقدی آن را استفاده کنند. شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران با ارائه هر دو نوع خدمت، در زمان آسیب رسیدن به دوربین، هم معادل قیمت به‌روز آن را به شما می‌پردازند و هم از پرداخت خسارت بر اساس قیمت اصلی خریداری‌شده دوربین پشتیبانی می‌کنند. انتخاب هر یک از این طرح‌ها متناسب با حق بیمه دریافتی بر عهده بیمه‌گذار است.

بیمه مسئولیت عمومی؛ خدمتی کاربردی از بهترین شرکت‌های بیمه دوربین عکاسی

نوع دیگر پوشش بیمه شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران، بیمه مسئولیت عمومی است که در این صورت کسب‌وکار شما مسئول این کار شناخته می‌شود. این بیمه خسارات مالی و صدمات بدنی شخص ثالث را پوش می‌دهد. بیمه مسئولیت اجتماعی بهترین پوشش بیمه برای استودیوهای عکاسی یا عکاسی در فضای باز به‌شمار می‌رود.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای

اگر عکاس باشید حتما با این مشکل روبه‌رو شد‌‌ه‌اید که در زمان تحویل رم یا هارد دیسک عکس‌های مشتریان به مشکل خورده‌اید یا این قطعات را گم کرده‌اید. بیمه مسئولیت حرفه‌ای شرکت‌های بیمه دوربین عکاسی در ایران به‌عنوان یک پوشش حمایتی از خطاها و اشتباهات، از شکایت مشتریان شما جلوگیری می‌کنند و تمام خسارات لازم در این زمینه را به آن‌ها می‌پردازند.

طرح بیمه حوادث انفرادی

بیمه حوادث انفرادی صرفا برای عکاسان در نظر گرفته شده است. شرکت‌های بیمه تجهیزات الکترونیک علاوه بر پوشش آسیب‌های وارده بر دوربین‌ها، طرح‌هایی حمایتی از عکاسان را نیز ارائه می‌دهند. این طرح‌ها شامل پرداخت خسارت به عکاسان در زمان مجروح شدن در کار یا آسیب به کسب‌وکار آن‌ها می‌شوند.

مواردی که شامل بیمه دوربین نمی‌شوند

علاوه بر موارد پوششی شرکت‌های بیمه دوربین عکاسی در ایران، برخی موارد نیز هستند که شامل طرح‌های حمایتی این شرکت‌ها نمی‌شوند. شناخت این موارد در انتخاب بهترین شرکت بیمه دوربین و تعیین سطح توقع شما از شرکت انتخاب ‌شده، تاثیر بالایی دارد.

موارد زیر شامل بیمه شرکت‌های بیمه دوربین نمی‌شوند:

  • شماره بدنه دوربین و یا لنز به دلیل مخدوش شدن یا پاک شدن، ناخوانا باشد
  • تابش لیزر به دوربین
  • دوربین در هر مرکز دیگری به‌جز شعب سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین تعمیر شده باشد
  • دوربین به دلیل سرقت و یا هر دلیل دیگری مفقود شده باشد (در برخی شرکت‌ها)

بیمه ایده‌آل دوربین؛ طرحی از بیمه کارآفرین

 

انواع شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران

پس از شناخت کلیات لازم درباره طرح‌های حمایتی از دوربین‌‌های عکاسی در زمان آسیب‌دیدن، شناخت انواع شرکت های بیمه دوربین عکاسی مهم‌ترین قدم است. بر همین اساس در ادامه به دو شرکت مهم بیمه دوربین عکاسی اشاره می‌کنیم.

بیمه ایده‌آل دوربین؛ طرحی از بیمه کارآفرین

بیمه ایده‌آل دوربین جامع‌ترین طرح بیمه برای دوربین‌های عکاسی است که علاوه بر تضمین گارانتی موجود، مواردی مانند ضربه خوردگی، شکستگی، آب‌خوردگی، نوسان برق و … را نیز پشتیبانی می‌کند. شرکت ایده‌آل دوربین طی قراردادی که با بیمه کارآفرین امضا کرده است؛ در زمان خسارت به دوربین بر اساس موارد ذکر شده، در ازای 4 درصد از قیمت بدنه، خسارات را بر عهده می‌گیرند. همچنین درصورتی‌که به هیچ عنوان نتوان دوربین را تعمیر کرد، بیمه ایده‌آل دوربین تا 85 درصد مبلغ دوربین را به بیمه‌شدگان پرداخت می‌کند.

کارت طلایی بازتاب

نوعی دیگر از خدمات بیمه‌ای شرکت‌های بیمه دوربین عکاسی در ایران، کارت طلایی بازتاب است. پوشش‌های این بیمه‌نامه نیز متناسب با قیمت دوربین و میزان خسارات وارد شده در اختیار عکاسان قرار می‌گیرند. با این کارت‌ها متناسب با نوع پوشش حمایتی آن‌ها، می‌توان از خسارات احتمالی اقتصادی دوربین جلوگیری و حتی خسارات لنزها و دوربین‌های غیر قابل تعمیر را نیز دریافت کرد.

سوالات متداول

آیا خدمات شرکت های بیمه دوربین عکاسی در ایران شامل سرقت نیز می‌شوند؟

بله. برخی از شرکت‌ها خساراتی سرقت دوربین را می‌پردازند.

آیا شرکت‌های بیمه دوربین عکاسی تمام هزینه خسارت را می‌پردازند؟

بستگی به پوشش بیمه دارد؛ اما متناسب با نوع آن معمولا درصد بالایی از خسارت جبران می‌شود.

هزینه بیمه‌نامه شرکت‌های بیمه دوربین عکاسی چقدر است؟

به نوع پوشش و مفاد بیمه‌نامه بستگی دارد.

خرید برترین دوربین‌های عکاسی با گارانتی و بیمه معتبر از فلاشیران

خرید برترین دوربین‌های عکاسی با گارانتی و بیمه معتبر از فلاشیران

انتخاب یک مرکز معتبر برای خرید دوربین عکاسی، اطمینان از خرید را افزایش می‌دهد. فلاشیران به‌عنوان یک فروشگاه آنلاین در زمینه عرضه انواع محصولات دوربین و تجهیزات جانبی آن، بهترین دوربین‌های بازار را با قیمتی بسیار مناسب عرضه می‌کند. مجموعه ما با ارائه تضمین‌‌های لازم برای ضمانت فروش کالا، شرایط یک خرید مطمئن را برای شما به وجود می‌آورد. شما می‌توانید از طریق فروشگاه ما سفارش خود را در کم‌ترین زمان ممکن و به‌صورت اینترنتی و امن ثبت کنید.

ارسال دیدگاه