راهنمای خرید میکروفون‌ بویا

میکروفون بویا

زمانی که به دنبال خرید تجهیزات صدا هستید، انتخاب برند درست و مناسب می‌تواند تضمین کننده کیفیت و سلامتی محصول مورد نظر شما باشد. این روزها که برندهای متفرقه بسیاری راهی بازار شده‌اند و هریک کیفیت کاری محصولات دیجیتال را کم کرده‌اند، انتخاب میکروفون مناسب مانند میکروفون بویا  راهکاری است که می‌تواند سبب انتخاب بهتر برای شما شود.

در این مقاله و در ادامه، به دنبال آن هستیم تا درباره میکروفون‌های بویا (BOYA) و کارکرد مختلف آن‌ها نکاتی را بیان کنیم. نکاتی که به شما کمک کند تا بتوانید محصول مورد نظر خود را با توجه به نیاز و شرایطی که دارید، تهیه نمایید و از آن استفاده و بهره کافی و لازم را ببرید.

BOYA بویا؛ شرکت پیشرو در تولید میکروفون

در دنیای محصولات دیجیتالی، این روزها برندهای بسیاری وارد فعالیت شده‌اند. برندهایی که هریک مزایا و ویژگی‌های خاص خود را دارند. ارائه این ویژگی‌ها به مشتری سبب می‌شود تا محبوبیت برند بیشتر شده و مشتری و مخاطب بیشتری به استفاده از آن گرایش داشته باشند.

برند چینی بویا که در سال 2007 فعالیت خود را در شهر شنزن آغاز کرد، در مدت زمان مناسبی توانست خود را در کنار برندهای قوی و مطرح دنیا قرار دهد. این برند شهرت خود را مدیون کیفیت مناسب محصولاتش، در کنار قیمت معقول آن‌ها است. در واقع با ورود میکروفون بویا به بازار، قیمت این قبیل محصولات به یکباره افت کرد. افت قیمتی که کیفیت مناسبی نیز داشت و موجب رقابتی شدن بازار شد.

با این حال، این شرکت در طی سال‌های فعالیت خود، روزبه‌روز در حال رشد و پیشرفت بوده است و هرروزه محصولات و آپدیت‌های جدیدی را روانه بازار می‌کند. به این ترتیب محصولات جدیدتری را تولید کرده و با دیگر برندها به خوبی به رقابت می‌پردازد.

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های میکروفون بویا در برابر دیگر میکروفون‌ها، مشتری‌مداری این برند است. میکروفون بویا در خدمات پشتیبانی و مشتری‌مداری توانست تا خود را اثبات کند. این موضوع به رابطه بین کارمندان شرکت با مدیران نیز ارتباط داشت. ارتباط خوب در این شرکت سبب شد تا این شرکت در خارج از فضای کاری خود نیز بتواند ارتباط خوبی را با مشتری‌ها و مخاطبان خود برقرار کند و نتایج خوبی را در فروش و پشتیبانی محصولات خود به دست آورد.

معرفی انواع میکروفون بویا (Boya) با کاربردهای مختلف

مانند بسیاری از برندها، برند بویا نیز در ابتدا محصولات بسیاری را تولید نمی‌کرد. اما به مرور زمان و با پیشرفت بیشتری این برند، میزان محصولات تولیدی این شرکت بیشتر و بیشتر شدند و قابلیت‌های بسیاری به این محصولات افزوده شد. محصولاتی که هریک برای کاربردی مختلف و مشخص انتخاب مناسبی بودند و می‌توانستند نیازهایی را برطرف کنند. در این بخش و در ادامه به سه مدل اصلی از انواع محصولات بویا و کاربرد آن خواهیم پرداخت و نکاتی را در ارتباط با محصول عنوان شده ذکر خواهیم کرد.

  1. میکروفون یقه‌ای بویا؛ مناسب برای جلسات، سخنرانی‌ها و تولید محتوا

انواع میکروفون‌های یقه‌ای بویا، مدل‌هایی از این محصولات هستند که قابلیت نصب بر روی لباس را دارند. این محصولات که در دو نوع اصلی میکروفون یقه ای باسیم و میکروفون یقه ای بیسیم تولید می‌شوند، برای استفاده در جلسات، سخنرانی‌ها و تولید پادکست و ویدیو انتخاب‌های بسیار مناسب و خوبی هستند.

با استفاده از این محصول، ضبط صدا با کیفیت بهتری صورت می‌گیرد. این میکروفون با نصب بر روی لباس، نویز کمتری را از اطراف دریافت کرده و صدای فرد را به خوبی با تصویر ارتباط می‌دهد. البته باید به یاد داشته باشید که خود این محصول، دارای انواع بسیاری بوده که هرکدام قابلیت‌های متفاوتی را از یکدیگر دارند.

استفاده از میکروفون یقه‌ای بویا برای سخنرانی و برگزاری جلسات

  1. میکروفون USB بویا؛ انتخابی مناسب برای اتصال به لپ‌تاپ

انواع میکروفون‌های USB برند بویا محصولاتی متفاوت و خاص هستند که برای اتصال به سیستم و لپ‌تاپ مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات که با استفاده از کابل‌های خاص خود به سیستم متصل می‌شوند، کیفیت صدای مناسبی را برای تولید محتوا و ضبط دارند. البته باید در نظر داشته باشید قوی بودن این میکروفون سبب می‌شود که تمامی صدای محیط ضبط شود. از همین رو لازم است تا برای استفاده از این مدل از میکروفون، محیطی کاملا آرام داشته باشید.

  1. میکروفون شاتگان بویا؛ گزینه‌ای باکیفیت برای ضبط ولاگ

انواع دیگری از محصولات صوتی تولید شده در شرکت بویا، میکروفون‌های شات گان هستند. این میکروفون‌ها که بر روی دوربین یا موبایل نصب می‌شوند، کیفیت استفاده از میکروفون را افزایش می‌دهند. در واقع با استفاده از نصب این محصول در نزدیکی دوربین یا موبایل، صدای باکیفیت‌تری ضبط شده و نویز کمتری در صدای ضبط شده وجود خواهد داشت. به این ترتیب از این محصول می‌توان برای ضبط ولاگ یا تولید محتوا استفاده کرد و از قابلیت‌های آن بهره‌مند شد.

نکات قابل توجه در هنگام خرید میکروفون

زمانی که به دنبال خرید یک محصول هستید، لازم است تا درباره مهم‌ترین نکات در ارتباط با آن محصول اطلاعاتی را داشته باشید. برای خرید میکروفون گوشی نیز این قاعده برقرار است و لازم است تا به نکات مهم در این باره توجه داشته باشید. اولین قدم در خرید هر محصول، توجه به نیازی است که می‎‌خواهید برای آن خرید کنید. در واقع شناسایی نیاز شما برای خرید میکروفون موبایل، می‌تواند به شما در رسیدن به محصول مناسب کمک بسیاری کند. پس از اینکه نسبت به نیاز خود آگاه شدید، لازم است تا به دنبال نکات دیگری باشید. برخی از این نکات را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

  1. بی‌سیم یا وایرلس بودن محصول: از اصلی‌ترین نکات در حین خرید میکروفون، توجه به بی‌سیم یا باسیم بودن آن است. اگر می‌خواهید با میکروفون خود حرکت کنید و دور بزنید، استفاده از انواع وایرلس می‌تواند انتخاب بهتری برای شما باشد.
  2. آمپدانس میکروفون: پیش از آن که یک میکروفون را خریداری کنید، لازم است از مقدار آمپدانس آن آگاه شوید. این نکته از آن جهت اهمیت دارد که لازم است تا میزان آمپدانس میکروفون و دستگاه شما با یکدیگر در تناسب باشند.
  3. جهت‌گیری یا راستای میکروفون: میکروفون‌ها در انواع یک جهتی، دو جهتی و تمام جهتی در بازار وجود دارند. میکروفون‌های تمام جهتی، در فواصل مختلف از منبع صوتی پاسخ یکسانی دارند اما میکروفون‌هایی که راستای یک جهتی یا دوجهتی دارند، ممکن است در فواصل مختلف، صداهای متفاوتی را داشته باشند. از همین رو در حین خرید این محصول لازم است تا به نیاز خود برای داشتن صدایی یکدست یا غیر یکدست توجه داشته باشید.

توجه به مهم‌ترین نکات در حین خرید میکروفون گوشی

میکروفون بویا نسبت به رقبا چه مزیتی دارد؟

در زمان خرید هر محصولی، مزایایی وجود دارند که سبب می‌شوند تا آن محصول نسبت به دیگر محصولات برتری داشته باشد. مزایایی که در میکروفون بویا نیز تا به امروز سبب رشد و پیشرفت این برند شده و شهرت و محبوبیت را برای آن به ارمغان آورده است.

با خرید میکروفون بویا شما از خاصیت نویز کم این میکروفون بهره‌مند می‌شوید. به این ترتیب در حین ضبط صدا در محیط‌های باز، کمترین نویز ممکن از صدای شما بر روی فایل ضبط شده باقی خواهد ماند. علاوه بر این، نویز داخلی در این محصولات نیز بسیار کم و محدود است. در واقع برخلاف بسیاری از برندهای مشابه، بویا برندی است که به این موضوع توجه ویژه‌ای کرده است و میزان نویز داخلی یا همان نسبت سیگنال به نویز را در تولید محصولات مختلف خود در نظر گرفته است. این موضوعات سبب می‌شود تا صدایی واضح و شفاف از میکروفون به دست آید. صدایی شفاف از میکروفون بویا که نسبت به محصولات مشابه با همین ویژگی‌ها در قیمت پایین‌تر و مناسب‌تر قرار دارد. علاوه بر آن، تنظیم صدا در انواع مختلف میکروفون‎های بویا ساده و راحت است. به طوری که کار کردن با آن را می‌توان به سرعت فرا گرفت و نیازی به راهکارهای سخت و پیچیده نیست.

میکروفون کاندنسر یا داینامیک؛ دسته بندی میکروفون براساس ساختار

زمانی که به دنبال خرید انواع میکروفون باشید، به دسته‌بندی‌های مختلفی در محصولات برند بویا برخورد خواهید کرد. یکی از اصلی‌ترین این دسته‌بندی‌ها براساس ساختار میکروفون‌ها صورت می‌گیرد. محصولات بویا براساس ساختار خود به دو دسته میکروفون‌های کاندنسر و داینامیک تقسیم می‌شوند. محصولاتی که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته و برای نیازی خاص قابلیت استفاده دارند. در ادامه به این تفاوت و شباهت‌ها خواهیم پرداخت.

میکروفون‌های داینامیک که با نام سیم‌پیچ متحرک نیز شناخته می‌شوند، معمولا آمپدانس خروجی کم و سطح خروجی نسبتا بالایی را دارند. این در حالی است که میکروفون‌های کاندنسر نیز آمپدانس خروجی کمی را دارند اما مقاومت آن‌ها به اندازه میکروفون‌های داینامیک نیست.

این ویژگی‌ها در کنار دیگر ویژگی‌های این دو محصول سبب شده است تا میکروفون داینامیک را به عنوان محصولی مناسب برای اجرای زنده و آواز خواندن بر روی صحنه مناسب دانست. در حالی که استفاده از میکروفون‌های کاندنسر بهتر است در استودیو و در محیط‌های کوچک‌تری صورت گیرد.

در بازار ایران کدام میکروفون را تهیه کنیم؟

از آنجایی که این روزها ایران تحت تحریم بسیاری از کشورها و برندها بزرگ دنیا قرار دارد، ممکن است بسیاری از محصولات صوتی وارد ایران نشود. اما در این بین باز هم برندهای بسیاری هستند که می‌توانند به انتخابی مناسب برای خرید میکروفون تبدیل شوند. البته همان‌طور که گفتیم، شناسایی نیاز پیش از خرید میکروفون از اهمیت بالایی برخوردار است. موضوعی که می‌تواند سبب شود تا بتوانید بهترین میکروفون مورد نظر خود را از برند بویا خریداری کرده و به نتیجه مورد نظر خود برسید.

آموزش شناسایی اصل بودن محصولات Boya

هر برندی پس از آن که کمی در بازار شهرت می‌گیرد و محبوب می‌شود، با حضور محصولات تقلبی خود در بازار روبه‌رو می‌شود. این موضوع در ارتباط با محصولات بویا نیز صدق کرده و این روزها ممکن است در حین خرید این محصولات، با انواع محصولات تقلبی آن روبه‌رو شوید. به همین دلیل لازم است تا بتوانید محصولات اصلی را از تقلبی تشخیص داده تا خرید مطمئنی را برای خود رقم بزنید.

در حین خرید میکروفون بویا، توجه به ظاهر این محصولات می‌تواند به شما کمک بسیاری در خرید محصولات اصلی داشته باشید. محصولات تقلبی معمولا هولوگرامی بی‌کیفیت داشته و کمی تار هستند. این محصولات بر روی کیف محصول خود نوشته باکیفیتی ندارند. علاوه بر اینکه نام محصول معمولا از روی جعبه این محصولات حذف شده است و رنگ‌بندی محصول با تصویر روی جلد متفاوت است.

علاوه بر تمامی این موارد، با استفاده از لیبل محصول و کد موجود بر روی آن، می‌توانید اصالت کالا را بررسی کنید. البته لازم به ذکر است که در صورتی که بیش از یکبار استعلام بگیرید، برای بار دوم محصول را استفاده شده نشان خواهد داد.

فلاشیران، فروش معتبر میکروفون بویا اصلی

یکی دیگر از راهکارهایی که می‌تواند به شما کمک کند تا محصولی اصل تهیه کنید، خرید از فروشگاه‌های معتبر است. فلاشیران یکی از آن فروشگاه‌هایی است که محصولات برند بویا را در ایران با مناسبترین قیمت ارائه می‌دهد. این فروشگاه که توانسته است در طی سال‌های فعالیت خود، اعتماد مشتریان بسیاری را به خود جلب کند و محصولات بویا را در انواع و اقسام به فروش می‌رساند. قیمت مناسب و ارسال سریع و مطمئن  از دلایلی است که سبب شده است تا فلاشیران به عنوان یک مرکز خرید محصولات صوتی مناسب شناخته شود. فروشگاهی که امید است برای شما تجربه خوبی را رقم زده و به شما در رسیدن به انتخاب مناسب برای خرید میکروفون بویا کمک کرده باشد.

ارسال دیدگاه