5 نکته برای ضبط ویدیو با میکروفون یقه ای بی سیم

میکروفون یقه ای

برای مستندسازان، روزنامه‌نگاران، دانشجویان و تولید‌کنندگان محتوا، ضبط یک مصاحبه، ویدیو آموزشی یا ویدیو معرفی محصول با صدای عالی بسیار سخت‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. در یک مصاحبه یا ویدیو، داشتن صدایی واضح و قابل شنیدن بسیار مهم است. اگر کیفیت صدا ضعیف باشد، مردم از چیزی که تماشا می‌کنند جدا می‌شوند. وقتی صحبت از ضبط صدای مناسب برای تولید محتوای صوتی یا تصویری می‌شود، اولین حلقه در زنجیره، یک میکروفون یقه ای بیسیم عالی است بنابراین ضبط ویدیو با میکروفون یقه ای بی سیم از اهمیت بالایی برخوردار است.

هنگام ضبط صدا، از میکروفون داخلی استفاده نکنید. از سوی دیگر، یک میکروفون لاوالیر بی‌سیم یک میکروفون عالی برای ضبط مصاحبه و ویدیو است زیرا قابل حمل و استفاده از آن آسان است. برندهای Boya و Rode دسته‌ای از میکروفون‌های بیسیم سازگار با دستگاه‌های مختلف ارائه داده‌اند. قبل از معرفی نکاتی در مورد نحوه ضبط ویدیو با استفاده از بهترین میکروفون‌های لاوالیر بی‌سیم، بیایید در مورد آنها بیشتر بدانیم.

کاربرد میکروفون یقه ای بی سیم

میکروفون یقه ای بی سیم چیست؟

میکروفون یقه‌ای یا لاوالیر یک میکروفون کوچک است که به لباس افراد چسبانده می‌شود. آنها در نسخه‌های سیمی و بیسیم موجود هستند و کوچک و سبک ساخته شده‌اند. یک میکروفون یقه ای سیمی می‌تواند حرکت شخص را محدود کند، اما یک میکروفون یقه ای بی‌سیم به یک فرستنده کوچک نیاز دارد که بتوان آن را به کمربند آن‌ها بسته یا در جیب خود حمل کنند.

بیشتر بخوانید:   برای تولید محتوای حرفه‌ای به چه تجهیزات صدابرداری نیاز دارید؟

میکروفون‌های بی‌سیم صداها را مستقیماً به گیرنده ارسال می‌کنند که ممکن است توسط یک میکسر صدا از طریق فرکانس‌های رادیویی کنترل و تنظیم شود. انواع مختلفی از میکروفون‌های لاوالیر وجود دارد، اما بهترین آنها صدایی تولید می‌کنند که با میکروفون‌های بوم سنتی قابل مقایسه است. اگر با گوشی خود ضبط می کنید، می توانید یک میکروفون یقه‌ای بیسیم برای آیفون یا یک میکروفون یقه ای بیسیم برای اندروید تهیه کنید.

نکاتی در مورد ضبط ویدیو با میکروفون یقه ای بی سیم

1. آن را قبل از ضبط نهایی تست کنید

بازرسی و آزمایش تجهیزات آسان است، اما به دلیل شلوغی لحظه آخری و تنظیم سریع، اغلب نادیده گرفته می‌شود. هیچ چیز مانند باتری‌های میکروفون بی‌سیم شما که در وسط ضبط ویدیو یا صدا خاموش می‌شود، حال شما را نمی‌گیرد. قبل از رفتن به محل ضبط خود، مجدداً بررسی کنید که تمام تجهیزات لازم خود را دارید.

بعد از اینکه دوربین و نور را تنظیم کردید، چند دقیقه‌ای برای تست صدا و گوش دادن به آن اختصاص دهید. سپس می‌توانید با هر گونه صدای پس زمینه نامطلوب در اتاق مقابله کنید . برای مثال، سوژه شما می‌تواند درست در کنار دستگاهی باشد که صدا ایجاد می‌کند. صدای زمزمه دستگاه، توسط میکروفون شما دریافت می‌شود. مکان خود را طوری تنظیم کنید که از یخچال دور باشد و محل قرارگیری سوژه را مجدداً بررسی کنید. هنگام تنظیم، این چیزهای به ظاهر جزئی به راحتی نادیده گرفته می‌شوند و تا پس از تولید دیده نمی‌شوند. بعداً اگر برای انجام یک تست وقت بگذارید، از خودتان تشکر خواهید کرد.

بیشتر بخوانید:   رینگ لایت چیست و چه کاربردی در تولید محتوا و عکاسی دارد؟

2. موقعیت‌یابی میکروفون

هنگام ضبط ویدیو با میکروفون یقه ای بی سیم، میکروفون را کاملاً روی سینه‌تان قرار دهید. اگر صدای خود را بیش از حد بالا ببرید، به نظر غیرطبیعی می‌رسد. از لحاظ طولی، جایی که چانه شما روی سینه‌تان سایه می‌اندازد، بهترین محل قرار گرفتن میکروفون یقه‌ای است. اگر آن را خیلی پایین بیاورید، صدای شما ضعیف‌تر به نظر می‌رسد.

برای دستیابی به ترکیبی خوب از صدای طبیعی، از لحاظ عرضی، میکروفون یقه‌ای بی‌سیم را در مرکز قفسه سینه قرار دهید. از پوشیدن لباس‌هایی که به آن ساییده می‌شوند باید اجتناب کنید. پنبه و پشم، برخلاف الیاف مصنوعی، کمتر در معرض ایجاد نویز و صدا هستند.

3. میکروفون را محتاطانه وصل کنید

خش‌خش لباس را می‌توان به روش‌های مختلفی از بین برد و کاهش داد. یکی از گزینه‌های معمول استفاده از یک متریال مناسب برای محافظت از میکروفون است. یکی از روش‌های رایج این است که میکروفون را در یک بالش نواری بدنه بپیچید تا سر میکروفون در تماس مستقیم با پارچه قرار نگیرد. یک بالش نواری، زمانی که به درستی ساخته شود، می‌تواند شکل میکروفون را نیز پنهان کند.

4. نظارت بر صدا هنگام ضبط ویدیو با میکروفون یقه ای بی سیم

این بدترین احساس در جهان است که پس از ضبط ویدیو با میکروفون یقه ای بی سیم به رایانه خود بازگردید و متوجه شوید که صدای شما در تمام مدت خراب شده است. تداخل سیگنال، صدای کابل، خش‌خش لباس، یا وزش باد نامناسب همگی نمونه‌هایی از بی‌دقتی‌های جزئی هستند که می‌توانند کل فیلمبرداری را از مسیر خارج کنند.

بیشتر بخوانید:   تولید محتوای ویدیویی با بودجه کم | نگاهی به چند استراتژی اقتصادی هوشمندانه

اگر با استفاده از هدفون به صدای خود گوش دهید، شانس بیشتری برای تشخیص این اشتباهات خواهید داشت.

برای استفاده از میکروفون بی‌سیم به چه چیزهایی نیاز دارید؟

5. میکروفون یقه‌ای را با دقت نگهداری کنید

میکروفون‌های یقه ای بسیار کوچک و ظریف هستند. به همین دلیل است که وقتی مانند هر چیز حساس دیگری به درستی از آنها مراقبت و نگهداری نشود، اغلب آسیب می‌بینند. رایج‌ترین اشتباهی که توسط کاربران میکروفون یقه‌ای اتفاق می‌افتد، بستن بیش از حد کابل است. هنگامی که سیم‌ها محکم بسته می‌شوند، کانکتورهای ظریف تحت فشار قرار می‌گیرند. اگر فضای ذخیره سازی محدودی دارید، سیم ها را به آرامی و در عین حال شل بپیچید.

یک جعبه مناسب برای میکروفون خود تهیه کنید. برای محافظت از وسایل فیلمبرداری خود در برابر آسیب، در خرید یک کوله یا کیف تردید نکنید. اطمینان حاصل کنید که همه چیزهایی را که برای کارکرد خوب تولید محتوای ویدیویی و صوتی نیاز دارید در کوله پشتی خود دارید. تنبل و آماده نبودن باعث می‌شود سرعت شما کم شود و زمان را تلف کنید.

نتیجه

از بسیاری جهات، ضبط صدا با فیلمبرداری مناظر قابل مقایسه است. شما بدون در نظر گرفتن نورپردازی، ویدیو ضبط نمی‌کنید. اگر فقط در تاریکی فیلم‌برداری کرده باشید، تصویر شما می‌تواند نویز داشته باشد.

وقتی در حال ضبط صدا هستید، اتاق آکوستیک شما در واقع نور میکروفون شماست. میکروفون شما شبیه سنسور دوربین است. در نتیجه هر چه کیفیت میکروفون مانند میکروفن بی سیم یقه ای بالاتر باشد، توانایی بیشتری دارد و صدای بهتری را ضبط می‌کند.

ارسال دیدگاه