عکاسی و فیلمبرداری عروسی | تجهیزات مورد نیاز و معرفی این شاخه پول‌ساز

Wedding photography and videography 600x400 - عکاسی و فیلمبرداری عروسی | تجهیزات مورد نیاز و معرفی این شاخه پول‌ساز

عکاسان و فیلم‌برداران همواره به دنبال شاخه‌های پول‌ساز عکاسی و فیلم‌برداری هستند. یکی از این شاخه‌ها، عکاسی و فیلمبرداری عروسی است. در این شاخه شما به‌عنوان یک عکاس یا فیلم‌بردار، از جشن‌های عروسی یا عقد زوج‌های مختلف تصویربرداری می‌کنید و زیباترین لحظات زندگی مشترک آن‌ها را از دریچه دوربین خود به تصویر می‌کشید. با توجه به سختی کار این رشته، درآمد عکاسان و فیلم‌برداران عروسی بسیار مناسب است. آن‌ها می‌توانند با یک شب فعالیت، درآمد بسیار مناسبی کسب کنند.

باید اشاره کرد که این دسته از عکاسان و فیلم‌برداران به تجهیزات مخصوصی نیاز دارند تا عکس‌ها و ویدیوهای باکیفیت ثبت کنند. به همین خاطر در این مطلب از فلاشیران، در ابتدا با این شاخه عکاسی و فیلم‌برداری و سپس تجهیزات مورد نیاز آن آشنا می‌شویم.

عکاسی و فیلمبرداری عروسی را بهتر بشناسید

هدف اصلی ثبت عکس و فیلم، زنده نگه داشتن خاطره‌های زیبا است. در بسیاری از جمع‌های خانوادگی و دوستانه، افراد با عکاسی و فیلم‌برداری از لحظات خوش، آن‌ها را برای همیشه ثبت می‌کنند. حال عروسی که یکی از ماندگارترین و مهم‌ترین رویدادهای زندگی یک زوج است، باید به بهترین شکل ممکن ثبت شود. دقیقا همین‌جاست که اهمیت نقش عکاسی و فیلمبرداری عروسی مشخص می‌شود. عکاسان و فیلم‌برداران عروسی با فیلم‌برداری و عکاسی از تمام رویدادهای جشن عروسی، این جشن را درون دریچه دوربین خود ثبت می‌کنند. عروس و داماد نیز بعد از پایان مراسم، می‌توانند هر سال اتفاقات مراسم عروسی خود را با مشاهده این عکس‌ها و ویدیوها مرور کنند.

باید اشاره کرد که عکاسی و فیلمبرداری عروسی تنها برای جشن عروسی نیست. بلکه این دسته از عکاسان و فیلم‌برداران در جشن‌های عقد، بله برون و … نیز تصویربرداری می‌کنند. به همین خاطر تقاضا برای عکاسی و فیلم‌برداری عروسی بسیار بالا است و این دسته از تصویربرداران می‌توانند درآمد خوبی از طریق فعالیت در این رشته به دست آورند. اگر قصد ورود به این رشته را دارید، باید بدانید که رقابت در عکاسی و فیلم‌برداری عروسی بسیار بالا است. بسیاری از رقبای شما برای سال‌هاست که در این زمینه فعالیت می‌کنند و مشتریان بسیار زیادی دارند. با این حال با توجه به تقاضای بالا، شما هم می‌توانید مشتریان خود را داشته باشید.

عکاسی عروسی

عکاسی و فیلم‌برداری عروسی شاید یک رشته هنری به نظر نرسد. اما باید گفت که فرایند بسیار دشواری دارد و عکاسان و فیلم‌برداران باید ساعت‌ها در سالن‌ها و تالارها روی پای خود بایستند و از مهمانان و عروس و داماد فیلم‌برداری کنند. به همین خاطر قبل از ورود به این حرفه، این نکات را در نظر داشته باشید.

مزایای انجام عکاسی و فیلم‌برداری عروسی چیست؟

حال که با عکاسی و فیلمبرداری عروسی آشنا شدید، حتما این سوال برای شما پیش آمده است که چرا بسیاری از عکاسان و فیلم‌برداران در این حرفه فعالیت می‌کنند. باید به شما بگوییم که علاوه‌بر درآمد بسیار مناسب، این حرفه مزایای بسیار زیاد دیگری مانند کار در محیط‌های شاد و وجود تقاضای همیشگی را دارد. دقیقا به همین خاطر است که بسیاری از عکاسان و فیلم‌برداران به سراغ فعالیت در این حرفه می‌روند.

باید اشاره کرد که عکاسی و فیلم‌برداری عروسی باید با روحیه شما تطابق داشته باشد. اگر فردی درون‌گرا هستید که صرفا می‌خواهید در محیط‌های آرام کار کنید، این حرفه مناسب شما نیست. از طرف دیگر اگر با کار در محیط‌های شلوغ و پرسروصدا مشکلی ندارید، عکاسی و فیلم‌برداری عروسی بهترین گزینه برای شما است. در ادامه با مهم‌ترین مزایای این حرفه آشنا می‌شویم.

کار در محیطی شاد

فضای محیط کار اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید در محیطی کار کنید که به مرور زمان شما را دچار خستگی روحی نکند تا بتوانید به کار خود ادامه دهید. حال اگر محیط کار شما علاوه‌بر خسته‌کننده نبودن، شاد نیز باشد، قطعا شغل مناسبی را انتخاب کرده‌اید. عکاسی و فیلمبرداری عروسی در محیط‌های شاد انجام می‌شود که افراد انرژی مثبت زیادی دارند. به همین خاطر اگر روحیه پرنشاطی داشته باشید، این حرفه می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

عکاسی عروسی در طلوع آفتاب

عکاسی و فیلم‌برداری عروسی شغل پردرآمدی است

همان‌طور که اشاره شد و احتمالا شما نیز می‌دانید، عکاسی و فیلم‌برداری عروسی درآمد بسیار مناسبی دارد. درواقع این سبک از عکاسی و فیلم‌برداری، از بسیاری از سبک‌های دیگر پول‌سازتر است. البته در کنار این درآمد بالا، دشواری‌های بسیار زیادی نیز دارد. چرا که شما باید ساعت‌ها از عروس و داماد فیلم‌برداری و عکاسی کنید. همچنین بعد از پایان مراسم، ادیت ویدیوها و چاپ عکس‌ها برعهده شما است. با این حال در نهایت شما می‌توانید درآمد بسیار مناسبی داشته باشید. پس اگر می‌خواهید به‌عنوان یک عکاس یا فیلم‌بردار درآمد خوبی داشته باشید، پیشنهاد ما به شما ورود به این حرفه است.

تقاضا برای عکاسی و فیلم‌برداری عروسی بالا است

بسیاری از خدمات دارای تقاضای فصلی هستند. به عبارت دیگر در برخی ماه‌های سال تقاضا برای آن‌ها بالا است و در برخی از ماه‌های دیگر سال هیچ تقاضایی برای آن‌ها وجود ندارد. به همین خاطر ارائه‌دهندگان این خدمات در ماه‌های کم تقاضا سال دچار ضررهای زیادی می‌شوند. درصورتی‌که این مشکل در عکاسی و فیلمبرداری عروسی وجود ندارد. چرا که در اکثر ماه‌های سال، افراد عروسی برگزار می‌کنند و به شما برای ثبت عکس‌ها و ویدیوهای مراسم خود نیاز دارند. پس اگر می‌خواهید شغل شما فصلی نباشد، این حرفه را انتخاب کنید.

برای عکاسی و فیلمبرداری عروسی به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

احتمالا بعد از شنیدن این که درآمد عکاسی و فیلم‌برداری عروسی بالا است، می‌خواهید سریعا وارد این حرفه شوید. اما باید در همین نقطه شما را متوقف کنیم. چرا که به علت رقابت بسیار بالا در این حرفه، شما باید از بهترین تجهیزات عکاسی برخوردار باشید تا بتوانید با رقبای قدیمی خود رقابت کنید. هرچه کیفیت تصاویر شما بیشتر باشد، می‌توانید مشتریان بیشتری داشته باشید و در عروسی‌های بیشتری فیلم‌برداری و عکاسی کنید. به همین خاطر باید نقش تجهیزات در عکاسی و فیلم‌برداری عروسی را جدی بگیرید. در ادامه با مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای این حرفه آشنا می‌شویم.

عکاسی و فیلمبرداری عروسی در طلوع آفتاب

دوربین عکاسی حرفه‌ای

طبیعی است که برای عکاسی عروسی شما به یک دوربین عکاسی حرفه‌ای نیاز داشته باشید. دوربینی که بتواند باکیفیت‌ترین تصاویر را از عروس و داماد و مهمان‌های آن‌ها ثبت کند. البته در کنار یک دوربین عکاسی حرفه‌ای، شما به یک لنز مناسب نیز نیاز خواهید داشت. لنزی که وضوح بالایی داشته باشد و بتوانند تصاویر را بدون افت کیفیت ثبت کند.

بهترین دوربین‌های عکاسی برای عکاسی در عروسی عبارت‌اند از:

حال شاید بپرسید که برای فیلم‌برداری عروسی باید به سراغ چه دوربین‌هایی برویم. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که طی سال‌های اخیر، دوربین‌های DSLR و بدون آینه بهترین گزینه برای فیلم‌برداری در عروسی‌های بوده‌اند. چرا که ویدیوهای ضبط شده با این دوربین‌ها کیفیت بسیار بالایی دارد و می‌تواند به‌خوبی از پس فیلم‌برداری عروسی بربیاید. پس شما می‌توانید از دوربین عکاسی خود به‌عنوان دوربین فیلم‌برداری نیز استفاده کنید. البته لنزهای دوربین مورد استفاده برای عکاسی و فیلم‌برداری قطعا با یکدیگر متفاوت هستند و شما باید به این نکته توجه لازم را داشته باشید.

نور ثابت

احتمالا در عروسی‌های مختلف تجهیزات نورپردازی را دیده‌اید که به‌صورت یک جعبه نورانی هستند. به این نوع تجهیزات، نور ثابت گفته می‌شود. مجموعه‌ای از ال‌ای‌دی‌ها که به‌صورت پیوسته سوژه را نورپردازی می‌کنند. در عکاسی و فیلمبرداری عروسی از نور ثابت برای تامین نور فیلم‌برداری در شرایط نوری نامناسب استفاده می‌شود. چرا که بسیاری از سالن‌ها و تالارها نور مناسبی برای فیلم‌برداری ندارند.

عکاسی و فیلمبرداری عروسی

فلاش‌های اکسترنال یا پرتابل

همان‌طور که اشاره شد، نورهای ثابت برای تامین نور فیلم‌برداری عروسی کاربرد دارند. از طرف دیگر برای تامین نور عکس‌های عروسی، عکاسان از فلاش‌های اکسترنال یا پرتابل استفاده می‌کنند. فلاش‌های اکسترنال روی دوربین عکاسی نصب می‌شوند و نور بسیار مناسبی دارند. از طرف دیگر فلاش‌های پرتابل نیز از نظر قدرت توان رقابت با فلاش‌های استودیویی را دارند و می‌تواند یک آتلیه عکاسی موقت را برای شما در سالن عروسی درست کنند. فلاش یکی از مهم‌ترین تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری عروسی به‌شمار می‌آید و به همین خاطر شما باید بهترین مدل‌های آن را برای تجهیز وسایل خود خریداری کنید.

عکاسی و فیلمبرداری عروسی بر روی تپه

تجهیزات عکاسی و فیلم‌برداری عروسی را از فلاشیران بخرید

فعالیت به‌عنوان عکاس یا فیلم‌بردار عروسی در کنار درآمد بالا مزایای زیادی نیز دارد. همچنین برخلاف راه‌اندازی یک استودیو عکاسی و فیلم‌برداری، شما برای این حرفه به تجهیزات بسیار متنوعی نیاز نخواهید داشت. هرچند که تجهیزات مورد استفاده شما باید از بهترین مدل‌ها باشند تا بتوانند با بالاترین کیفیت تصاویر را ثبت کنند. شما می‌توانید بهترین و جدیدترین تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی و فیلمبرداری عروسی مانند دوربین، لنز، نور ثابت، فلاش اکسترنال و انواع تجهیزات دیگر را از فروشگاه فلاشیران خریداری کنید.

مجموعه ما تمام محصولات خود را تضمین اصالت کالا و ارسال اکسپرس به فروش می‌رساند تا خیال شما از بابت خرید از فلاشیران راحت باشد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره برای خرید تجهیزات نیز می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه