6 نکته که باید قبل از خرید باتری و شارژر دوربین عکاسی بدانید

6 نکته که باید قبل از خرید باتری و شارژر دوربین عکاسی بدانید

قبل از خرید باتری و شارژر دوربین عکاسی، تحقیقات خود را انجام دهید

دوربین‌های عکاسی امروزی دیگر از باتری‌های غیر قابل شارژ برای تامین نیروی خود استفاده نمی‌کنند. بلکه در این دوربین‌ها باتری‌های یون لیتیوم تعبیه شده است که قابل شارژ هستند. به همین خاطر در کنار باتری، شارژر نیز به یکی از اجزای مهمی تبدیل شده است که در بسته‌بندی دوربین‌های عکاسی مدرن قرار دارند. باتری‌های یون لیتیوم بعد از مدتی استفاده کارایی اولیه خود را از دست می‌دهند و باید با یک باتری جدید جایگزین شوند. به همین خاطر بسیاری از عکاسان به دنبال خرید باتری و شارژر دوربین عکاسی هستند. اما برای خرید بهترین محصولات، باید با نکات بسیار مهمی آشنایی داشته باشید. در این مطلب با شش نکته مهمی که قبل از خرید این تجهیزات باید دانست، آشنا می‌شویم.

قبل از خرید باتری و شارژر دوربین عکاسی، تحقیقات خود را انجام دهید

تنها با دانستن شش نکته، بهترین شارژر و باتری دوربین عکاسی را بخرید

همان‌طور که اشاره شد، باتری و شارژر دوربین، از مهم‌ترین اجزای این وسیله به‌شمار می‌آیند. بسیاری از عکاسان حرفه‌ای به بیش از یک شارژر یا باتری دوربین برای فعالیت خود نیاز دارند. چرا که ظرفیت باتری‌های دوربین محدود است و تنها می‌توان با استفاده از آن‌ها نزدیک به 400 تا 500 تصویر ثبت کرد. این مقدار در فیلم‌برداری با دوربین عکاسی نیز بسیار پایین است.

از طرف دیگر، همان‌طور که اشاره شد باتری‌های دوربین‌های عکاسی پس از مدتی استفاده کارایی مفید خود را از دست می‌دهند. به عبارت دیگر به‌سرعت خالی می‌شوند. بهترین راهکار برای رهایی از شر این مشکل، خرید یک باتری دوربین جدید است. اما تنوع بالای باتری‌ها و شارژرهای دوربین عکاسی در بازار باعث شده که بسیاری از عکاسان در هنگام خرید این لوازم دچار تردید شوند. در بسیاری از موارد این لوازم تقلبی هستند و افراد با وجود پرداخت هزینه‌ای بالا، لوازم باکیفیتی را خریداری نمی‌کنند. به همین خاطر آشنایی با نکاتی که در ادامه آن‌ها را ذکر خواهیم کرد به شما کمک می‌کند تا بهترین باتری و شارژر را برای دوربین عکاسی خود خریداری کنید.

تنها با دانستن شش نکته، بهترین شارژر و باتری دوربین عکاسی را بخرید

1- قیمت باتری دوربین باید منطقی باشد

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید باتری و شارژر دوربین باید به آن توجه داشته باشید، قیمت این لوازم است. بسیاری از افراد تنها به سراغ خرید لوازمی می‌روند که قیمت پایینی دارند. درصورتی‌که قیمت باتری و شارژر دوربین باید منطقی باشد. چرا که نمونه‌های اصل این تجهیزات قیمت نسبتا بالایی دارند و نمی‌توان آن‌ها را با قیمت بسیار پایین خریداری کرد. اما شاید بگویید که چرا باید به سراغ خرید نسخه اورجینال باتری و شارژر دوربین رفت. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نسخه تقلبی این لوازم می‌توانند به دوربین عکاسی شما آسیب جدی وارد کنند. در نهایت باید گفت که در زمان خرید باتری و شارژر دوربین، حتما توجه داشته باشید که محصول مورد نظر قیمتی منطقی داشته باشد.

2- به‌هیچ‌عنوان به سراغ خرید باتری‌ و شارژر تقلبی دوربین نروید

قطعا به‌عنوان یک عکاس حرفه‌ای می‌دانید که خرید لوازم تقلبی در بلندمدت می‌تواند به دوربین عکاسی شما آسیب جدی وارد کند. خرید باتری و شارژر دوربین نیز از این قاعده جدا نیست. شارژرهای تقلبی می‌توانند با ولتاژ بالایی باتری شما را شارژ کرده و عمر آن را کاهش دهند. برخی از این لوازم نیز ممکن است از استانداردهای ایمنی برخوردار نباشند و باعث انفجار باتری در هنگام شارژ شوند. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که به‌هیچ‌عنوان به سراغ خرید باتری و شارژر تقلبی دوربین عکاسی نروید. باید اشاره کرد که خرید باتری تقلبی خطرات بیشتری به همراه دارد.

در ادامه با برخی معایب خرید باتری تقلبی دوربین آشنا می‌شویم:

  • از آن‌جایی که باتری‌های تقبلی کیفیت پایینی دارند، ممکن است به‌سرعت خالی شوند. در این صورت دوربین شما به‌صورت ناگهانی خاموش شده و شما دیگر نمی‌توانید از آن برای عکاسی استفاده کنید
  • بسیاری از باتری‌های تقلبی دوربین عکاسی از استانداردهای ایمنی برخوردار نیستند و احتمال انفجار آن‌ها بسیار بالا است
  • برخی باتری‌های تقلبی می‌توانند به‌راحتی برد الکترونیکی دوربین عکاسی شما را از بین ببرند
  • بسیاری از فروشگاه‌ها، باتری‌های تقلبی دوربین عکاسی را تقریبا با همان قیمت باتری‌های اصلی به فروش می‌رسانند. به همین خاطر عدم پرداخت کمی هزینه بیشتر، ارزش خرید این باتری‌ها را ندارد

به‌هیچ‌عنوان به سراغ خرید باتری‌ و شارژر تقلبی دوربین نروید

3- باتری و شارژر مخصوص دوربین خود را خریداری کنید

همان‌طور که می‌دانید برندهای مختلفی مانند نیکون، کانن، سونی و … دوربین عکاسی تولید می‌کنند. هر یک از محصولات این کمپانی‌ها دارای باتری و شارژر مخصوص به خود هستند. به همین خاطر شما در هنگام خرید باتری و شارژر دوربین باید توجه داشته باشید که قطعه مخصوص دوربین عکاسی خود را خریداری کنید. مشخصات فنی باتری و شارژر دوربین در پشت بسته‌بندی آن‌ها نوشته شده است. برای خرید این لوازم باید به میزان ولتاژ، ظرفیت (میلی‌آمپر) و سال ساخت توجه داشته باشید. همچنین کمپانی‌ها باتری‌های دوربین‌های عکاسی خود را با کد مخصوص تولید می‌کنند تا افراد بتوانند به‌سادگی باتری مخصوص به دوربین خود را پیدا کرده و آن را خریداری کنند.

4- محصولات برندهای دیگر لزوما تقلبی و بی‌کیفیت نیستند

قطعا خرید باتری و شارژر دوربین تولیدی برندهایی مانند نیکون، سونی و کانن گزینه‌ای بسیار مناسب به‌شمار می‌آید. اما برخی برندهای دیگر هستند که این لوازم را مطابق با نسخه اصلی و با استانداردهای ایمنی دقیق تولید می‌کنند. محصولات این کمپانی‌ها کیفیت بالایی دارند و می‌توان روی آن‌ها از نظر کارایی حساب باز کرد. البته به‌طور کلی پیشنهاد می‌شود که برای خرید این لوازم به سراغ محصولات کمپانی‌های مشهور بروید. اما اگر بودجه کمی برای خرید باتری و شارژر دوربین دارید، محصولات کمپانی‌های دیگر نیز می‌توانند گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای شما باشند. البته به‌شرطی که این لوازم را از مراجع معتبر خریداری کنید.

5- شارژرهای بزرگ‌تر و باتری‌های گریپ گزینه‌ای ایده‌آل برای خرید هستند

برخی از شارژرهای دوربین عکاسی موجود در بازار، توانایی شارژ همزمان چندین باتری را دارند. این شارژرها عموما توسط برندهای معتبر تولید نشده‌اند اما برخی از آن‌ها از کیفیت و کارایی بسیار خوبی برخوردار هستند. برای عکاسانی که فعالیت مداوم طولانی دارند (مانند عکاسان عروسی، ورزشی یا حیات وحش) این شارژرها می‌توانند ابزاری بسیار کاربردی باشند. از طرف دیگر باتری‌های گریپ نیز گزینه‌ای بسیار عالی برای داشتن یک باتری با ظرفیت بالا هستند. این باتری‌ها به‌مانند یک گریپ یا دسته اضافه به پایین دوربین شما اضافه می‌شوند و از باتری اصلی دوربین عکاسی ظرفیت بیشتری دارند. برندهای اصلی تولیدکننده دوربین، باتری‌های گریپ را تولید می‌کنند و شما می‌توانید محصولات اورجینال را خریداری کنید.

6- باتری و شارژر دوربین را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید

همان‌طور که اشاره شد، به علت افزایش قیمت باتری و شارژر دوربین، نسخه‌های تقلبی این لوازم در بازار با حجم بالا عرضه می‌شوند. این لوازم کیفیت پایینی دارند و می‌توانند به دوربین عکاسی شما آسیب وارد کنند. اما بسیاری از عکاسان توانایی تشخیص اصالت باتری و شارژر دوربین مورد نظر خود را ندارند. چرا که نسخه‌های تقلبی از نظر ظاهری بسیار شبیه به محصولات اورجینال تولید می‌شوند.

احتمالا این سوال برای شما پیش آمده است که بهترین راهکار برای تشخیص اصالت این لوازم چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین راهکار در این زمینه، خرید از فروشگاه‌های معتبر تجهیزات و لوازم جانبی دوربین عکاسی است. فروشگاه‌هایی که سابقه‌ای طولانی در زمینه عرضه لوازم جانبی دوربین عکاسی دارند و اجناس خود را با تضمین اصالت کالا می‌فروشند.

فلاشیران مرجع معتبری برای خرید باتری و شارژر دوربین اورجینال است

فلاشیران مرجع معتبری برای خرید باتری و شارژر دوربین اورجینال است

در این مطلب با شش نکته مهم خرید باتری و شارژر دوربین عکاسی آشنا شدیم. می‌توان گفت که مهم‌ترین نکته، خرید نسخه اورجینال این لوازم است. فروشگاه فلاشیران یکی از معتبرترین فروشگاه‌های دوربین عکاسی و لوازم جانبی آن است که تمام اجناس خود را با تضمین اصالت کالا عرضه می‌کند. شما می‌توانید برای خرید انواع اورجینال باتری و شارژر، سری به وب‌سایت این فروشگاه بزنید و محصولات مورد نیاز خود را با ارسال اکسپرس و بهترین قیمت بازار خریداری کنید.

ارسال دیدگاه