عکاسی مدلینگ | کسب درآمد با عکاسی در صنعت مد + تجهیزات مورد نیاز

modeling photography 600x400 - عکاسی مدلینگ | کسب درآمد با عکاسی در صنعت مد + تجهیزات مورد نیاز

یکی از مزایای سبک‌های عکاسی این است که شما می‌توانید آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کرده و یک سبک جدید داشته باشید. سبک عکاسی مدلینگ یکی از همین سبک‌ها می‌باشد که از ترکیب عکاسی تبلیغاتی و عکاسی پرتره به دست آمده است. در این سبک عکاسان در ازای دریافت پول، از یک مدل که عموما انسان است، عکاسی می‌کنند. حال هدف از عکاسی مدلینگ می‌تواند پروموت کردن یک محصول مانند لباس یا حتی یک محصول باشد.

گستردگی کاربردهای عکاسی مدلینگ بسیار زیاد است و از طرف دیگر شما برای فعالیت در این سبک به تجهیزات مختلفی مانند دوربین، لنز و تجهیزات نورپردازی نیاز دارید. به همین خاطر در این مطلب از فلاشیران در ابتدا با این سبک عکاسی و سپس تجهیزات مورد نیاز آن آشنا می‌شویم.

عکاسی مدلینگ و کاربردهای آن را بشناسید

همان‌طور که اشاره شد، هدف اصلی عکاس در سبک عکاسی مدلینگ، عکاسی از سوژه‌های انسانی با هدف تبلیغ یک موضوع خاص است. از عکس‌های مدلینگ برای تبلیغ برند شخصی، تبلیغ پوشاک و حتی محصولات غذایی استفاده می‌شود. به عبارت دیگر کاربردهای این سبک از عکاسی هیچ‌گونه محدودیتی ندارند. با این حال کسب‌وکارهای مرتبط به صنعت مد و پوشاک و اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام از اصلی‌ترین مشتریان این سبک از عکاسی هستند.

مهم‌ترین کاربردهای عکاسی مدلینگ عبارت‌اند از:

  • کسب‌وکارهای مرتبط با مد و پوشاک: اصلی‌ترین روش تبلیغ پوشاک، استفاده از مدل‌های انسانی است. مدل‌ها با پوشیدن لباس‌های مختلف می‌توانند به بهترین شکل این محصولات را تبلیغ کنند. البته نقش عکاسی مدلینگ را نباید در این فرایند تبلیغاتی فراموش کرد. درواقع این عکس‌های مدلینگ است که می‌تواند با جلوه‌ای جذب کننده، مشتریان را به خرید انواع پوشاک ترغیب کند. باید اشاره کرد که استفاده از عکاسی مدلینگ در صنعت مد تنها به پوشاک محدود نمی‌شود. بلکه برای تبلیغ انواع زیورآلات، عطر و اکسسوری نیز می‌توان از این سبک عکاسی برای پروموت کردن محصولات استفاده کرد
  • اینفلوئنسرها: در حال حاضر در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام تصاویر جذاب برای مخاطبین، بیشترین اهمیت را دارند. کاربران این شبکه‌ها به دنبال این هستند که افرادی را دنبال کنند که عکس‌های متفاوت از خود منتشر می‌کنند. به همین خاطر عکاسی مدلینگ برای اینفلوئنسرهای این شبکه‌ها نیز کاربرد بسیار زیادی دارد. اینفلوئنسرها با ثبت عکس‌های مدلینگ می‌توانند در کنار برندسازی برای خود، تبلیغ محصولات مختلف را نیز انجام دهند
  • عکس‌های شخصی: تنها هدف افراد از دریافت خدمات عکاسی مدلینگ، کسب درآمد نیست. بلکه بسیاری از افراد صرفا برای علاقه شخصی خود، به عکاسان برای ثبت عکس‌های مدلینگ پول پرداخت می‌کنند. دقیقا به همین خاطر است که این سبک عکاسی، یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضاترین سبک‌ها به‌شمار می‌آید
بیشتر بخوانید:   عکاسی صنعتی | عکاسی از محصولات و تجهیزات یک کسب‌وکار

عکاسی مدلینگ با لباس قرمز

مزایای عکاسی مدلینگ به‌عنوان یک سبک محبوب

اگر قصد دارید به‌عنوان یک عکاس مدلینگ فعالیت داشته باشید، باید بدانید که این سبک از عکاسی درآمد بسیار مناسبی دارد. اما لزوما یک سبک آسان به‌شمار نمی‌آید. همچنین شما برای فعالیت در این سبک باید تجهیزات مخصوص آن را نیز خریداری کنید. به همین خاطر برای خرید این تجهیزات باید بودجه‌ای مناسب در نظر بگیرید. شایان‌ذکر است که درآمد مناسب تنها مزیت این سبک از عکاسی نیست، بلکه یک عکاس مدلینگ بودن، مزایای دیگری مانند امکان کار در خارج از محیط‌های استودیویی را نیز دارد. در ادامه با مهم‌ترین مزایای این سبک از عکاسی آشنا می‌شویم.

درآمد مناسب

یکی از مهم‌ترین مزایای عکاسی مدلینگ، درآمد بسیار مناسب آن است. عکاس‌های مدلینگ به‌طور میانگین برای هر شات بین 50 الی 200 هزار تومان دستمزد دریافت می‌کنند. این مقدار دستمزد می‌تواند بسته به تجربه عکاس و یا شرایط کار، بیشتر نیز شود. به همین خاطر اگر به دنبال فعالیت در یک سبک پول‌ساز هستید، عکاسی مدلینگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته باید اشاره کرد که در این سبک عکاسی شما رقبای بسیار زیادی دارید که برخی از آن‌ها سال‌ها تجربه دارند. به همین خاطر در ابتدای ورود شما به این سبک، کار دشواری در پیش خواهید داشت. هرچند که با گذشت زمان، شما نیز می‌توانید مشتریان خود را پیدا کنید.

عکاسی مدلینگ تقاضای بالایی دارد

یکی دیگر از مزایای عکاسی مدلینگ این است که در هر شرایطی، تقاضا برای دریافت خدمات در این سبک عکاسی وجود دارد. چرا که کسب‌وکارهای مرتبط با صنعت مد باید به‌صورت مداوم محصولات جدید خود را تبلیغ کنند و از طرف دیگر فروشگاه‌های اینترنتی نیز به ثبت عکس از مدل‌های خود نیاز دارند. پس اگر در زمینه کاری خود حرفه‌ای شوید، می‌توانید از درآمد ثابت خود با فعالیت در این سبک عکاسی مطمئن باشید. هرچه کیفیت کار شما بیشتر باشد و بتوانید عکس‌هایی خاص‌تر از مدل‌ها ثبت کنید، مشتریان شما نیز بیشتر خواهند شد.

بیشتر بخوانید:   عکاسی هنری | خلق تصاویری که فراتر از یک عکس ساده هستند

عکاسی مدلینگ

شرایط کار نسبتا ساده

شرایط کار در سبک‌های دیگر عکاسی مانند عکاسی طبیعت، عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی را در نظر بگیرید، این سبک‌های عکاسی شرایط کاری دشوار و پرفشاری را دارند. درصورتی‌که در عکاسی مدلینگ، شرایط کار شما نسبتا ساده است. شما تنها باید از یک سوژه انسانی در ژست‌های مختلف عکاسی کنید. البته باید اشاره کرد که این سبک عکاسی نیز دشواری‌های خاص خود را دارد اما قطعا از بسیاری از سبک‌های عکاسی شرایط کار آسان‌تری دارد. پس اگر به دنبال سبکی هستید که بتوانید در آن به‌آسانی کار کنید و شرایط آن شما را دچار دردسر نکند، عکاسی مدلینگ بهترین گزینه برای شما به‌شمار می‌آید.

امکان کار در محیط‌ استودیو و خارج از آن

بسیاری از سبک‌های عکاسی از نظر محیط کار محدودیت‌های زیادی دارند. برای مثال برای عکاسی طبیعت شما تنها باید در محیط‌های بیرونی عکاسی کنید. درصورتی‌که بسیاری از عکاسان ترجیح می‌دهند در آتلیه‌های عکاسی مشغول به‌کار شوند. یکی دیگر از مزایای عکاسی مدلینگ این است که شما می‌توانید در محیط استودیو و خارج از آن مشغول به کار شوید. چرا که عکس‌های مدلینگ را می‌توان در محیط‌ استودیوهای عکاسی و همچنین در محیط‌های بیرونی ثبت کرد. برای مثال عکسی از یک مدل دارای لباس زمستانه در یک محیط برفی قطعا تاثیرگذاری بسیار بیشتری بر مخاطبین دارد.

برای عکاسی مدلینگ به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

همان‌طور که عنوان شد، برای این که بتوانید در عکاسی مدلینگ به‌صورت حرفه‌ای فعالیت کنید، به تجهیزات مختلفی مانند دوربین عکاسی، لنزهای دوربین و تجهیزات نورپردازی نیاز دارید. خرید این تجهیزات به شما کمک می‌کند تا به‌صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت داشته باشید و عکس‌هایی بسیار باکیفیت ثبت کنید. در ادامه با مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای این سبک از عکاسی آشنا می‌شویم.

دوربین عکاسی حرفه‌ای

اولین و مهم‌ترین وسیله مورد نیاز برای عکاسی مدلینگ، دوربین عکاسی است. شما برای فعالیت حرفه‌ای در این سبک باید یک دوربین بدون آینه یا DSLR خریداری کنید. این دوربین‌ها تصاویر را با کیفیت و وضوح فوق‌العاده‌ای ثبت می‌کنند و عکاسان می‌توانند تنظیمات مختلفی را روی آن‌ها اعمال کنند. همچنین باید اشاره کرد که این دوربین‌ها دارای لنزهای قابل تعویض هستند. به همین خاطر شما می‌توانید بسته به شرایطی که در آن مشغول عکاسی هستید، لنز دوربین خود را تعویض کنید. هرچند که در عکاسی مدلینگ عموما از لنزهایی با فاصله کانونی ثابت استفاده می‌شود. دوربین‌های عکاسی برندهای نیکون، سونی و کانن از بهترین دوربین‌های بازار به‌شمار می‌آیند.

بیشتر بخوانید:   عکاسی سیاه و سفید | تجربه‌ای لذت‌بخش از ثبت تصاویر منحصربه‌فرد

عکاسی مدلینگ از خانمی در جنگل

از جمله بهترین دوربین‌ها برای عکاسی مدلینگ عبارت‌اند از:

لنزهای متنوع

یکی دیگر از تجهیزات بسیار مهم در عکاسی مدلینگ، لنز دوربین است. همان‌طور که اشاره شد، دوربین‌های حرفه‌ای قابلیت تعویض لنز دارند. از طرف دیگر عکاسان برای هر محیط و سوژه از یک لنز مخصوص استفاده می‌کنند. به همین خاطر شما برای ثبت عکس‌های باکیفیت، به لنزهای حرفه‌ای نیاز دارید. لنزهای پرایم یا ثابت از بهترین گزینه‌ها برای عکاسی مدلینگ به‌شمار می‌آیند. باید اشاره کرد که این لنزها قیمت نسبتا بالایی دارند اما کیفیت آن‌ها مثال‌زدنی است.

عکاسی مدلینگ مربوط سینما

تجهیزات نورپردازی

بدون نور مناسب، عکاسی در هیچ سبکی نتیجه مناسبی نخواهد داشت. عکاسی مدلینگ نیز از این قاعده جدا نیست. البته نور در این سبک از عکاسی یکی از مهم‌ترین پارامترها به‌شمار می‌آید. چرا که عکاسان با نورپردازی اصولی سوژه می‌توانند آن را برای مخاطبین جذاب‌تر کنند. در محیط‌ آتلیه عکاسی فلاش‌های استودیویی و پرتابل بهترین گزینه برای نورپردازی سوژه به‌شمار می‌آیند. همچنین در محیط‌های خارجی می‌توان از فلاش‌ اکسترنال به همراه برخی از شکل‌دهنده‌های نور برای نورپردازی سوژه استفاده کرد. پس اگر می‌خواهید در زمینه عکاسی مد‌لینگ فعالیت داشته باشید، اهمیت تجهیزات نورپردازی را فراموش نکنید.

شکل‌دهنده‌های نور

یکی دیگر از تجهیزات ضروری برای عکاسی مدلینگ، شکل‌دهنده‌های نور هستند. تجهیزاتی مانند سافت باکس، بیوتی دیش، چتر عکاسی و رفلکتور در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. با استفاده از این تجهیزات می‌توان نورپردازی سوژه را به شکلی حرفه‌ای‌تر انجام داد تا تصویر نهایی وضوح و کیفیت بیشتری داشته باشد.

عکاسی مدلینگ از خانمی هندی

برای خرید تجهیزات عکاسی مدلینگ، فلاشیران را انتخاب کنید

درآمد مناسب، شرایط نسبتا آسان کار، امکان کار در استودیو و محیط‌های بیرونی و تقاضای بالا از مهم‌ترین مزایای عکاسی مدلینگ به‌شمار می‌آیند. فعالیت در این سبک عکاسی گزینه‌ای مناسب برای عکاسانی است که درآمد برای آن‌ها در اولویت قرار دارد. شما برای فعالیت حرفه‌ای در این سبک می‌توانید انواع تجهیزات مورد نیازتان را از فروشگاه فلاشیران خریداری کنید. ما در فلاشیران انواع دوربین‌های عکاسی، لنزها، تجهیزات نورپردازی و دیگر لوزام عکاسی را با بهترین قیمت بازار به فروش می‌رسانیم. باید اشاره کرد شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب تجهیزات مناسب با کارشناسان ما در فلاشیران تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه