عکاسی تبلیغاتی | تجهیزات مورد نیاز برای این سبک عکاسی را بشناسید

Hot Honey 600x398 - عکاسی تبلیغاتی | تجهیزات مورد نیاز برای این سبک عکاسی را بشناسید

اگر در زمینه مارکتینگ و به‌خصوص دیجیتال مارکتینگ فعالیت کرده باشید، حتما می‌دانید که تصویرسازی بخش مهمی از تبلیغات است. برای تصویرسازی در ذهن مخاطبین باید از تصاویر مختلف استفاده کرد و دقیقا اینجاست که نقش عکاسی تبلیغاتی پررنگ می‌شود. این سبک از عکاسی نقش بسیار مهمی در بازاریابی برندها برای خدمات و محصولات خود دارد. با استفاده از تصاویر خلاقانه و جذاب می‌توان در ناخودآگاه مشتریان به‌خوبی تاثیر گذاشت تا آن‌ها محصولات و خدمات ما را خریداری کنند. حال برای عکاسی تبلیغاتی شما به تجهیزات مخصوصی مانند دوربین عکاسی، فلاش و نور ثابت نیاز دارید.

 

بدون استفاده از تجهیزات مخصوص، عکاسی تبلیغاتی بازدهی مناسبی نخواهد داشت. چرا که تصاویر شما جذابیت‌های لازم را برای جذب مشتریان ندارند و نمی‌توانند باعث افزایش فروش شما شوند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا در ابتدا با این سبک عکاسی و سپس تجهیزات مورد نیاز آن آشنا شویم.

عکاسی تبلیغاتی چیست و چرا اهمیت دارد؟

اگر بخواهیم به زبان ساده عکاسی تبلیغاتی را توضیح دهیم، باید بگوییم که سبکی است که در آن عکاسان با ثبت عکس‌های خلاقانه و جذاب، مشتریان را به خرید انواع خدمات یا محصولات تشویق می‌کنند. اگر شما بتوانید این سبک عکاسی را به‌خوبی در برند خود استفاده کنید، مشتریان شما روز‌به‌روز بیشتر می‌شوند و در نهایت فروش شما نیز بیشتر خواهد شد.

برای مثال یک بیلبورد تبلیغاتی درباره یک نوشابه انرژی را تصور کنید. در این بیلبورد عکس یک نوشابه انرژی‌زا به همراه قطره‌های عرق ناشی از سرد بودن نوشیدنی مشاهده می‌شود. رهگذران به‌محض مشاهده این عکس، در ناخودآگاه خود، نیاز به خرید این محصول را حس می‌کنند. البته باید اشاره کرد که تاثیرگذاری عکاسی تبلیغاتی بدون استفاده از تجهیزات مناسب ممکن نیست. چرا که شما باید از بهترین دوربین‌های عکاسی، نورهای ثابت و فلاش‌ها، برای ثبت تصاویری بسیار باکیفیت استفاده کنید. بدون این تجهیزات مخصوص، عکس‌های شما تفاوتی با عکس‌های معمولی نخواهند داشت و توانایی جذب مشتریان را ندارند.

تبلیغ شیر توت فرنگی

بسیاری از برندهای کوچک و بزرگ، با تجهیز استودیو خود به انواع تجهیزات مناسب عکاسی تبلیغاتی، تلاش می‌کنند تا با ایجاد ارتباط بصری با مشتریان، فروش خود را افزایش دهند و برند خود را پروموت کنند. پس اگر صاحب یک برند هستید و یا این که می‌خواهید به‌عنوان یک عکاس در این سبک فعالیت داشته باشید، باید بهترین تجهیزات را برای عکاسی تبلیغاتی خریداری کنید.

در عکاسی تبلیغاتی به چه تجهیزاتی نیاز است؟

تفاوتی ندارد که یک عکاس تازه‌کار هستید که می‌خواهد وارد سبک عکاسی تبلیغاتی شود و یا می‌خواهید استودیو برند خود را مجهز کنید، در هر صورت باید بهترین تجهیزات را برای فعالیت در این سبک عکاسی در اختیار داشته باشید. تنوع تجهیزات مورد استفاده در این سبک عکاسی بسیار بالا است. از فلاش‌های استودیویی و ثابت گرفته تا دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای، همه در عکاسی تبلیغاتی استفاده می‌شوند. با این حال برخی از این تجهیزات اهمیت بیشتری دارند. چرا که بدون آن‌ها ثبت عکس‌های تبلیغاتی غیر ممکن است. در ادامه با مهم‌ترین تجهیزات مورد استفاده در عکاسی تبلیغاتی آشنا می‌شویم.

فلاش استودیویی

فلاش‌های استودیویی را می‌توان از مهم‌ترین تجهیزات مورد استفاده در عکاسی تبلیغاتی دانست. با توجه به این که بیشتر عکس‌های تبلیغاتی در فضای استودیوها ثبت می‌شود، شما باید نور مناسبی را برای فعالیت خود تامین کنید. برای این امر، فلاش‌های استودیویی بهترین گزینه هستند. چرا که قیمت آن‌ها نسبت کارایی‌شان بسیار مناسب و می‌توانند مساحت بزرگی را روشن کنند. همچنین با تجهیز یک استودیو به این نوع فلاش‌ها، می‌توان از محیط استودیو برای تولید محتوای ویدیویی و یا فعالیت در سبک‌های دیگر عکاسی مانند عکاسی مدلینگ نیز استفاده کرد.

چیدمان عکاسی تبلیغاتی

کیت فلاش

بسیاری از عکاسان، توانایی خرید فلاش‌های استودیویی را ندارند و به دنبال خرید تجهیزاتی مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. برای این دسته از عکاسان، کیت‌های فلاش بهترین گزینه به‌شمار می‌آیند. چرا که در داخل مجموعه آن‌ها انواع تجهیزات نورپردازی مانند چتر، فلاش، رینگ لایت و سافت باکس قرار دارد. درواقع شما با خرید کیت فلاش می‌توانید یک استودیو عکاسی تبلیغاتی را به‌راحتی تجهیز کنید و در عین حال هزینه بسیار مناسبی پرداخت کنید.

فلاش پرتابل

عکاسان فعال در سبک عکاسی تبلیغاتی  در بسیاری از موارد باید خارج از استودیو عکاسی خود از محصولات عکاسی کنند. همچنین همواره نیاز به نور بیشتر در استودیوهای عکاسی نیز حس می‌شود. این دسته از عکاسان می‌توانند از فلاش پرتابل برای عکاسی تبلیغاتی در محیط‌های خارجی استفاده کنند. برای مثال در برخی موارد، خدمات کسب‌وکار مورد نظر در فضای بیرونی انجام می‌شود و شما باید از این نوع تجهیزات نورپردازی برای ثبت عکس‌های باکیفیت استفاده کنید.

فلاش اکسترنال

فلاش‌های اکسترنال از پرکاربردترین تجهیزات نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی هستند. این نوع فلاش‌ها روی دوربین‌های عکاسی نصب می‌شوند و به همین خاطر قابلیت جابه‌جایی بسیار مناسبی دارند. از طرف دیگر برای عکاسی از سوژه‌های کوچک، می‌توان نورپردازی با فلاش‌های اکسترنال را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

شکل‌دهنده‌های نور

شکل‌دهنده‌های نور به طیف وسیعی از تجهیزات نورپردازی گفته می‌شود. اما تنها برخی از این تجهیزات در عکاسی تبلیغاتی کاربرد دارند. از جمله این شکل‌دهنده‌های نور می‌توان به چتر عکاسی، رفلکتور، سافت باکس، فیلتر رنگی، شیدر، لایت بالون و کاسه و زنبوری اشاره کرد. شما با استفاده از این تجهیزات می‌توانید نور ساطع شده از تجهیزات نورپردازی مانند فلاش‌های استودیویی را به سمت سوژه خود در عکاسی تبلیغاتی هدایت کنید. همچنین با برخی از این تجهیزات مانند فیلتر رنگی می‌توان خلاقیت زیادی را به این سبک عکاسی تزریق کرد تا عکس‌هایی متفاوت و جذاب برای مشتریان ثبت نمود.

رینگ لایت

رینگ لایت

اگر در زمینه عکاسی تبلیغا‌تی فعالیت کرده باشید، حتما با رینگ لایت‌ها آشنایی دارید. رینگ لایت‌ها ساده‌ترین تجهیزات نورپردازی هستند که از آن‌ها می‌توان برای عکاسی از انواع محصولات استفاده کرد. شایان‌ذکر است که رینگ لایت‌ها در محیط‌های بیرونی و برای ثبت عکس تبلیغاتی از محصولات بزرگ کاربرد ندارند. هرچند که این تجهیزات نورپردازی با نور بسیار نرم و قابل کنترل خود، ساده‌ترین تجهیز نورپردازی برای عکاسی تبلیغاتی به‌شمار می‌آیند.

نور ثابت

نورهای غیر پیوسته مانند فلاش‌ها کارایی بسیار مناسبی در عکاسی تبلیغاتی دارند. با این حال، در برخی موارد برای ثبت عکس‌های زیباتر، به نور پیوسته نیز نیاز است. این شکل از نور در استودیوهای عکاسی با استفاده از تجهیزات نور ثابت تامین می‌شود. پروژکتورهای عکاسی، نور ثابت LED و نور باتومی از پرفروش‌ترین انواع نور ثابت هستند. شما می‌توانید با تنظیم نور ثابت، سایه‌های اطراف سوژه را از بین ببرید و سپس با نورهای غیر پیوسته در قسمت‌های مور نظرتان افکت‌های نوری خلاقانه ایجاد کنید.

دوربین عکاسی

صحبت از عکاسی تبلیغاتی بدون دوربین عکاسی معنایی ندارد. عموما شما از هر نوع دوربین عکاسی می‌توانید برای عکاسی تبلیغاتی استفاده کنید اما دوربین‌های DSLR و بدون آینه بهترین گزینه برای این سبک از عکاسی هستند. چرا که کیفیت تصویر ثبت شده با این دوربین‌ها بسیار بالا است که نقش بسیار مهمی در جذب مشتریان دارد. باید اشاره کرد که انتخاب از میان دوربین‌های سونی، کانن و نیکون بسیار دشوار است. با این حال دوربین‌های مناسب عکاسی تبلیغاتی باید از برخی ویژگی‌ها برخوردار باشند تا بتوانند عکس‌های تبلیغاتی را به‌خوبی ثبت کنند.

تبلیغ لیموناد

مهم‌ترین ویژگی‌های یک دوربین مناسب عکا‌سی تبلیغا‌تی عبارت‌اند از:

  • مگاپیکسل بالا: با وجود این که عدد مگاپیکسل یک دوربین لزوما نشان‌دهنده کیفیت بالای تصاویر آن نیست، در عکاسی تبلیغاتی مگاپیکسل اهمیت زیادی دارد. چرا که شما باید بتوانید تمام جزئیات یک محصول را با بیشترین دقت در عکس خود ثبت کنید. از طرف دیگر بسیاری از عکس‌های تبلیغاتی در ابعاد بسیار بزرگ (بیلبوردهای خیابانی) چاپ می‌شوند. به همین دلایل، مگاپیکسل دوربین مورد نظرتان باید بالا باشد تا بتواند تمام جزئیات محصول را بدون افت کیفیت ثبت کند.
  • سنسور بزرگ و قدرتمند: هرچه سنسور دوربین مورد استفاده برای عکاسی تبلیغاتی بزرگ‌تر باشد، کیفیت عکس‌های شما نیز بالاتر خواهد بود. همچنین شما با یک سنسور بزرگ می‌توانید در شرایط نوری نامناسب نیز بهترین تصاویر را از سوژه‌های مورد نظر خود ثبت کنید.
  • شارپنس بالا: با توجه به این که عکس‌های تبلیغاتی باید دارای جذابیت ظاهری زیادی باشند، شما باید به سراغ دوربین‌هایی بروید که شارپنس یا وضوح تصاویر آن‌ها بسیار بالا باشد.

سه‌پایه دوربین

تصور عکاسی تبلیغاتی بدون استفاده از سه‌پایه دوربین غیر ممکن است. بسیاری از عکاسان برای عکاسی از یک محصول ساعت‌ها وقت می‌گذارند و به همین خاطر در طول فرایند عکاسی، دوربین آن‌ها باید روی یک سه‌پایه قرار داشته باشد. همچنین با استفاده از سه‌پایه دوربین، لرزش دست در هنگام عکاسی کاملا حذف می‌شود و شما می‌توانید عکس‌هایی با نهایت کیفیت را ثبت کنید.

لنز دوربین عکاسی

در عکاسی تبلیغاتی، معمولا از لنزهای ثابت و یا واید استفاده می‌شود. چرا که سوژه‌ها در نزدیکی دوربین قرار دارند و از طرف دیگر عموما ثابت هستند. باید در نظر داشت که صرفا با خرید یک دوربین حرفه‌ای، نمی‌توان عکس‌های بسیار باکیفیت تبلیغاتی ثبت کرد. چرا که در نهایت این لنز دوربین عکاسی‌ است که تاثیر بیشتری بر کیفیت تصاویر ثبت شده دارد.

لنزهای مختلف

خرید بهترین تجهیزات عکاسی تبلیغاتی از فلاشیران

اگر به دنبال خرید تجهیزات عکاسی و نورپردازی برای فعالیت در شاخه عکاسی تبلیغاتی هستید و یا می‌خواهید استودیو کسب‌وکار خود را مجهز کنید، بهترین تجهیزات مورد استفاده در این شاخه عکاسی را می‌توانید در وب‌سایت فلاشیران پیدا کنید. مجموعه ما از سال 1384 در زمینه فروش تجهیزات نورپردازی و عکاسی فعال است و شما می‌توانید با خرید از فلاشیران، تجربه‌ای امن و بدون دردسر داشته باشید.

ارسال دیدگاه