برای عکاسی از محصول به چه تجهیزاتی نیاز دارید | معرفی بهترین تجهیزات

برای عکاسی از محصول به چه تجهیزاتی نیاز دارید | معرفی بهترین تجهیزات

عکاسی حرفه‌ای از محصول بدون تجهیزات حرفه‌ای ممکن نیست

تنها ۱۳ میلی‌ثانیه طول می‌کشد تا مغز انسان بتواند تصاویر را پردازش کند! پس برای تاثیرگذاری روی مشتریان زمان زیادی ندارید. آنچه خریداران می‌بینند، یک عامل تعیین‌کننده در ماندن آن‌ها در سایت شما یا خروج آن‌ها از سایت است، بنابراین بسیار مهم است که برای محصولات خود عکس حرفه‌ای تهیه کنید. ترفند گرفتن این نوع عکس‌ها، استفاده از تجهیزات حرفه‌ای مانند خیمه عکاسی، رفلکتور و اتاق نور است. در این مطلب به معرفی خیمه عکاسی، رفلکتور، اتاق نور و مهم‌ترین نکات در انتخاب و خرید آن‌ها می‌پردازیم.

خیمه عکاسی چیست؟

خیمه عکاسی تجهیزی شفاف است که نوری را که از چندین منبع می‌آید پخش می‌کند و امکان نورپردازی یکنواخت و تقریبا بدون سایه را در برابر یک پس‌زمینه ساده فراهم می‌کند. تنظیم استاندارد برای عکاسی با استفاده از خیمه به این صورت است که خیمه را بر روی نوعی میز یا میز انتهایی قرار می‌دهید، به طوری که منابع نور مستقیما در مقابل یکدیگر و در هر طرف قرار گیرند و سه‌پایه در مرکز قرار می‌گیرد. قرار دادن خیمه روی میز، دید بهتری فراهم می‌کند و استفاده از سه‌پایه را برای عکاسی آسان‌تر می‌کند.

پس‌زمینه در بالای خیمه وصل می‌شود. بهتر است مطمئن باشید که پس‌زمینه تمیز و عاری از چین و چروک است. اگر از پس‌زمینه پارچه‌ای استفاده می‌کنید، حتما آن را اتو کنید تا ظاهری کاملا صاف داشته باشد. حالا شما آماده عکاسی از محصول‌تان هستید! سوژه را با احتیاط داخل خیمه قرار دهید. حرکت سوژه به جلو یا عقب نسبت به نور می‌تواند نور و سایه‌ها را تغییر دهد.

برای به دست آوردن ظاهر مورد نظرتان، باید ببینید بهترین موقعیت برای قرار دادن محصول کجا است. همچنین می‌توانید در خیمه، نور را کمی زاویه‌دار بتابانید. نکته مهم این است که حتما بین سوژه و دیوارها فاصله بگذارید تا بتوانید بزرگنمایی ایجاد کنید. باید دوربین خود را در جایی تنظیم کنید که فقط پس‌زمینه دیده شود و نه هیچ چیز دیگری. نور محیط را در نظر بگیرید و در صورت نیاز آن را تنظیم کنید. بهتر است از تابش نور مستقیم خورشید در خیمه جلوگیری کنید.

برای خرید خیمه عکاسی به چه نکاتی باید توجه داشت؟

برای خرید خیمه عکاسی به چه نکاتی باید توجه داشت؟

از جواهرآلات گرفته تا لوازم الکترونیکی، خیمه عکاسی ابزاری ایده‌آل برای گرفتن عکس‌های عالی از محصول است. این خیمه‌ها یک محیط کنترل‌شده فراهم می‌کنند تا در آن بتوانید نور را به دلخواه خود تنظیم کنید. همچنین از شر سایه نیز راحت خواهید شد.

اگر می‌خواهید بهترین خیمه عکاسی را خریداری کنید، توصیه می‌کنیم به اندازه خیمه توجه داشته باشید. البته انتخاب اندازه مناسب بستگی به نیاز شما دارد. اگر صاحب یک استودیوی عکس هستید، یک خیمه عکاسی بزرگ می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای‌تان باشد. اما، اگر برای شما مهم است که خیمه‌تان قابل حمل باشد، بهتر است به فکر تهیه یک خیمه کوچک یا متوسط باشید

رفلکتور چیست؟

رفلکتور ابزاری است که در عکاسی و فیلمبرداری برای تاباندن نور استفاده می‌شود و نور را به سوژه شما هدایت می‌کند. سطح تخصص شما در عکاسی هر چه باشد، به احتمال زیاد به یک رفلکتور نیاز خواهید داشت. دو رفلکتور رایج، رفلکتور‌های لامپ و رفلکتور‌های تخته/صفحه هستند. هر کدام از این رفلکتورها برای اهداف متفاوتی استفاده می‌شوند و قیمت آنها نیز مقرون به صرفه است.

اگر در محیط بیرونی عکاسی می‌کنید، در برخی مواقع با موقعیت‌هایی مواجه می‌شوید که به نور بیشتری نیاز دارند. حتی اگر در فضای داخلی هم عکاسی می‌کنید، خواهید دید که برای دریافت نور عالی، به یک رفلکتور نیاز دارید.

برای خرید رفلکتور به چه نکاتی باید توجه داشت؟

برای خرید رفلکتور به چه نکاتی باید توجه داشت؟

رفلکتور‌ها اشکال و اندازه‌های مختلفی دارند و می‌توانند برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. در ادامه به دو نکته مهم که می‌تواند به شما در انتخاب بهترین رفلکتور متناسب با نیازهای‌تان کمک کند، اشاره می‌کنیم:

  • اندازه رفلکتور: منطقی است که هر چه سوژه شما بزرگتر باشد، به یک رفلکتور بزرگتر نیاز دارید
  • شکل رفلکتور: بسته به کاربرد موردنظر، می‌توانید از رفلکتورهای مربعی یا دایره‌ای استفاده کنید. البته رفلکتور‌های مربعی سطح بیشتری دارند (تا 15 درصد بیشتر). با این حال، برای برخی از عکاسان، نگه داشتن رفلکتورهای گرد آسان‌تر است

اتاق نور چیست؟

اتاق نور یک تجهیز منحصر به فرد برای عکاسی بدون سایه و به عبارت دیگر، یک استودیوی کوچک برای عکسبرداری است. اتاق نور کمک می‌کند تا سوژه موجود در تصویر تا حد امکان نمایان باشد. چنین تکنیکی اغلب برای عکسبرداری از محصولات برای قرار دادن در فروشگاه‌های آنلاین استفاده می‌شود تا مشتریان بتوانند محصول مورد نظر خود را با تمام جزئیات مشاهده کنند.

اتاق نور شکل مکعبی دارد و معمولا می‌توان آن را روی میز یا پایه قرار داد. دیوارهای آن شفاف یا سفید هستند و نور از طریق همین دیوارهای شفاف منتشر می‌شود و روی سوژه قرار می‌گیرد. هرچه که در اتاق نور قرار بگیرد، از همه طرف روشن می‌شود و بدین ترتیب امکان عکاسی از چند زاویه فراهم می‌شود.

بسته به مدل انتخابی، دیوارها می‌توانند هم مستقیم و هم دارای انحنا باشند. همین نکته در مورد گوشه‌های اتاق نور نیز صدق می‌کند؛ یعنی به شکل گرد یا مستقیم ساخته می‌شوند. در برخی از اتاق‌های نور، یا دیوار جلویی وجود ندارد و یا قابل جابجایی است. البته دیوارهای دیگر را نیز می‌توان برداشت.

به دلیل طراحی خاص و دیوارهای روشن اتاق نور، سایه‌ها و تابش خیره‌کننده نور از بین می‌رود و نور ملایم به طور یکنواخت جسم را می‌پوشاند. پس‌زمینه تک‌رنگ این امکان را فراهم می‌کند که تمام توجهات را روی محصول متمرکز کنید و بهترین عکس‌ها را از زوایای مختلف بگیرید. در اتاق نور حرفه‌ای، از هر سوژه‌ای می‌توان عکاسی کرد. نکته اصلی این است که سوژه باید به طور کامل در داخل اتاق قرار بگیرد.

اتاق نور چیست؟

برای خرید اتاق نور به چه نکاتی باید توجه داشت؟

هنگام خرید اتاق نور برای عکاسی باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. باید ببینید برای چه نوع محصولی، عکاسی می‌کنید و بر این اساس روی مناسب‌ترین مدل‌ها تمرکز کنید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به چند عامل کلیدی توجه داشته باشید که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

  • اندازه اتاق نور: اگر قصد عکاسی از سوژه‌های کوچک را دارید، به نظر نمی‌رسد به یک اتاق نور بزرگ نیاز داشته باشید. اما از سوی دیگر، اندازه محصولات شما ممکن است تغییر کند و آیتم مورد نظر به سادگی در یک اتاق نور کوچک قرار نگیرد. در این صورت، ما به شما توصیه می‌کنیم که مدل بزرگتری را انتخاب کنید
  • در دسترس بودن نور و روشنایی: برخی از اتاق‌های نور، چراغ‌های داخلی دارند. مدل‌های دیگر لامپ ندارند اما دیواره‌های اتاق از مواد پراکنده‌کننده نور ساخته شده است
  • پس‌زمینه: یکی از مهم‌ترین قسمت‌های عکسبرداری از محصول، پس‌زمینه است. همه چیز به هدف و سلیقه عکاس بستگی دارد. برخی از بهترین اتاق‌های نور پس‌زمینه سفید داخلی دارند که قابل تغییر نیست
  • قابل حمل بودن: قابل حمل بودن معیار بسیار مهمی در انتخاب اتاق نور است؛ چرا که در صورت لزوم، باید بتوانید اتاق نور را به راحتی با خود جابجا کنید
  • زوایای مختلف برای عکاسی: سوژه‌هایی که در اتاق نور قرار می‌گیرند، با استفاده از دهانه جلوی جعبه، در زاویه‌ای قائم عکسبرداری می‌شوند. اما برخی از مدل‌های مدرن سوراخ‌های متعددی دارند که در کناره‌ها و بالای اتاق نور قرار دارند. این مساله امکان گرفتن عکس از زوایای مختلف را فراهم می‌کند

خرید تجهیزات حرفه‌ای برای عکاسی محصول از وبسایت فلاشیران

خرید تجهیزات حرفه‌ای برای عکاسی محصول از وبسایت فلاشیران

اگر یک کسب‌وکار تجارت الکترونیک دارید، احتمالا می‌دانید بخش مهمی از جذابیت سایت شما به کیفیت عکس محصولات بستگی دارد. به همین دلیل است که بهترین فروشگاه‌‎های اینترنتی نه تنها محصولات عالی دارند بلکه عکس‌های خیره‌کننده‌ای نیز از محصولات خود را نیز به نمایش می‌گذارند.

اگر شما برای گرفتن عکس حرفه‌ای از محصول، می‌خواهید خیمه عکاسی، رفلکتور و اتاق نور تهیه کنید، ما به شما سایت فلاشیران را پیشنهاد می‌کنیم. فلاشیران به عنوان اولین و تنها تولیدکننده فلاش‌های حرفه‌ای آتلیه در ایران شناخته می‌شود. فروشگاه اینترنتی فلاشیران با هدف تهیه و توزیع تجهیزات، لوازم جانبی و فروش لوازم عکاسی و فیلم‌برداری فعالیت می‌کند و بهترین تجهیزات عکاسی محصول را با قیمتی مناسب به شما عرضه می‌کند.

ارسال دیدگاه