لایت بالون؛ فانوس استودیو عکاسی شما

در استودیوهای عکاسی از تجهیزات مختلفی برای نرم کردن نور استفاده می‌شود. یکی از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین انواع این تجهیزات، لایت بالون یا فانوس است. لایت بالون‌ها از نظر ظاهر و زاویه تابش نور با دیگر نرم‌کننده‌های نور متفاوت هستند اما کاربرد آن‌ها با این تجهیزات شباهت زیادی دارد. از لایت بالون‌ها برای عکاسی و فیلم‌برداری می‌توان استفاده کرد. همچنین این تجهیزات در سبک‌های مختلف عکاسی مانند پرتره گرافی و مدلینگ کاربرد دارند. برای آشنایی با این فانوس‌های درخشان و خرید آن‌ها از سایت معتبر فلاشیران همراه ما باشید.

لایت بالون

لایت بالون چیست و چه کاربردی در عکاسی و فیلم‌برداری دارد؟

نور باکیفیت و مناسب در عکاسی اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که نور یکی از مولفه‌های مهم در این رشته هنری است و عکاسان باید در کنار کادربندی درست، نور عکس خود را نیز به بهترین شکل ممکن تنظیم کنند. لایت بالون یا لنترن یکی از بهترین انواع تجهیزات نورپردازی در عکاسی است که در این زمینه به کمک عکاسان می‌آید. عکاسان با استفاده از لایت بالون‌ها می‌توانند فضای استودیو خود و سوژه را به بهترین شکل ممکن و با نوری نرم و ملایم نورپردازی کنند.

فانوس یا لایت بالون در واقع یک پارچه بزرگ از جنس دیفیوزر یا نرم‌کننده نور است که در داخل آن یک اهرم یا اسکلت فلزی برای شکل‌دادن به آن قرار می‌گیرد. بیشتر قسمت‌های لایت بالون‌ها از پارچه شفاف یا سفید تشکیل شده است. قسمت‌های انتهایی پارچه لایت بالون‌ها که در کنار منبع نور قرار می‌گیرند، از جنس بازتاب‌دهنده‌های نور هستند تا به بهترین شکل نور را به داخل لنترن بازتاب دهند.

بیشتر بخوانید:   تاثیر عکاسی در زندگی | اهمیت این هنر در افزایش تمرکز و خلاقیت فردی

باید اشاره داشت که برای استفاده از لایت بالون‌ها آن‌ها را باید به یک منبع نور مستقل مانند فلاش‌ها یا نورهای ثابت متصل کرد. نور منتشرشده از منبع نور از پارچه شفاف یا دیفیوزر لایت بالون‌ها عبور می‌کند و با شدت کم به سوژه تابانده می‌شود. به علت شکل کروی این تجهیزات، زاویه تابش نور آن‌ها مستقیم نیست و می‌توانند با زاویه‌ای عریض، فضای استودیو و سوژه‌ها را نورپردازی کنند.

اهمیت لایت بالون

اهمیت استفاده از لنترن در استودیوهای عکاسی

مهم‌ترین مولفه‌ تاثیرگذار در نور مناسب برای عکاسی و فیلم‌برداری، نرمی آن است. نور مناسب عکاسی نباید سایه‌های شدیدی روی سوژه ایجاد کند. چرا که این امر باعث کاهش کیفیت عکس‌ها می‌شود. به همین خاطر عکاسان از نرم‌کننده‌های نور برای نورپردازی سوژه‌های خود استفاده می‌کند.

لایت بالون‌ها نیز یکی از بهترین نرم‌کننده‌های نور به‌شمار می‌آیند و با دیفیوزر بزرگ و کروی خود می‌توانند نوری ملایم و نرم را به سوژه‌های عکاسی یا فیلم‌برداری بتابانند. همچنین باید اشاره داشت که شعاع پرتاب نور این تجهیزات از انواع دیگر نرم‌کننده‌های نور مانند سافت باکس‌ها بیشتر است و از آن‌ها می‌توان برای نورپردازی پس‌زمینه سوژه استفاده کرد.

خرید لایت بالون

فلاشیران؛ ارائه‌دهنده بهترین فانوس‌های نورپردازی عکاسی

عکاسان و فیلم‌برداران وسواس زیادی برای خرید تجهیزات استودیوهای خود دارند و می‌خواهند بهترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات نورپردازی را خریداری کنند. به همین خاطر انواع تجهیزات نورپردازی عکاسی به‌خصوص لایت بالون را باید از فروشگاه‌های معتبر خریداری کرد. شما در این صفحه از سایت فلاشیران می‌توانید بهترین شکل‌دهنده‌های نور را بررسی و سپس با بهترین قیمت خریداری کنید.

ارسال دیدگاه