Aurora Aperture از اولین فیلتر ND تدریجی متغیر رونمایی کرد

58b6b334 7c3f 4ea9 8303 0c85aa5dfab4 e1517211259654 - Aurora Aperture از اولین فیلتر ND تدریجی متغیر رونمایی کرد

شرکت aurora Aperture برای اولین بار در جهان، از فیلتر ND تدریجی متغیر برای دوربین‌های دیجیتال رونمایی کرد.

فیلتر ND یا فیلتر کاهنده‌ی نور، شیشه‌ای تیره رنگ است که با کاهش مقدار نور ورودی به دوربین، به عکاسان اجازه می‌دهد تا در روشنایی روز، بتوانند با عدد F پایین‌تر (گشودگی بیشتر دیافراگم) عکاسی کنند. فیلتر ND تدریجی یا Graduated ND Filter، نوعی از فیلتر ND است که نیمی از شیشه‌ی آن تیره و نیم دیگر آن شفاف است. این فیلتر باعث می‌شود تا نواحی بیش از حد روشن تصویر در  گستره‌ی دینامیکی دوربین قرار بگیرد.

فیلتر ND تدریجی Aurora PowerGXND

شرکت Aurora Aperture به تازگی محصول جدیدی را معرفی کرده است که می‌تواند برای عکاسان جالب باشد: اولین فیلتر ND تدریجی متغیر در دنیا. فیلتر‌های ND متغیر و و فیلتر‌های ND تدریجی بسیاری در بازار موجود است، اما تا کنون فکر ترکیب این دو ایده به ذهن کسی خطور نکرده یا حداقل قدمی در این زمینه برداشته نشده بود.

Aurora PowerGXND فیلتر ND تدریجی متغیری با Transition سخت است که گستره‌ی آن به‌طور مداوم در بازه‌ی ۵ استاپ قابل تغییر است (ND ۰ – ۱.۵). در ویدئوی زیر می‌توانید با این محصول بیشتر آشنا شوید.

Aurora این فیلتر را در وب‌سایت کیک‌استارتر معرفی کرده و به‌دنبال جذب سرمایه است. فیلتر PowerGXND در سه سایز مختلف و به‌همراه تجهیزات نگهدارنده‌ی متنوع عرضه می‌شود. این فیلتر در سه سایز بزرگ (۱۰۵ میلی‌متر)، متوسط (۸۲ میلی‌متر) و کوچک (۶۲ میلی‌متر) عرضه می‌شود و می‌توان آن را با «آداپتور لنز Slim» یا آداپتور نگهدارنده‌ی فیلتر مربعی روی لنز متصل کرد.

این فیلتر از ویژگی Hard Stop در پایان بازه‌ی مقیاس، پوشش‌های چند‌لایه نانو برای برای جلوگیری از ورود آب، روغن و خاک بهره می‌برد و با مقیاس‌های نوشته شده روی فریم فیلتر به عکاسان کمک می‌کند تا مقدار استاپ مورد نیاز را به‌صورت دقیق برای نورگیری انتخاب کنند.

فیلتر ND تدریجی Aurora PowerGXND

فیلتر ND تدریجی Aurora PowerGXND

برای کسب اطلاعات بیشتر  درباره‌ی فیلتر Aurora PowerGXND،‌ می‌توانید به کمپین کیک‌استارتر این شرکت مراجعه کرده و با پرداخت مبلغی بین ۹۵ دلار برای فیلتر ۶۲ میلی‌متری با کیت Slim تا ۳۴۰ دلار برای فیلتر ۱۰۵ میلی‌متری با کیت نگهدارنده‌، این فیلتر را رزرو کنید (این پروژه به‌طور کامل جذب سرمایه کرده است).

Aurora Aperture از اولین فیلتر ND تدریجی متغیر در دنیا پرده‌برداری می‌کند

شهر ارواین، ایالت کالیفرنیا، ۱۵ ژانویه‌ ۲۰۱۸ – Aurora Aperture، شرکتی واقع در کالیفرنیای جنوبی که در ساخت فیلتر‌های عکاسی تخصص دارد، امروز از اولین فیلتر ND تدریجی متغیر در دنیا به نام Aurora PowerGXND پرده‌برداری کرد.

Aurora PowerGXND فیلتر ND تدریجی متغیری با Transition سخت است که گستره‌ی آن به‌طور مداوم در بازه‌ی ۵ استاپ قابل تغییر است (ND ۰ – ۱.۵). از فیلتر‌های ND تدریجی به‌طور گسترده در عکاسی و فیلم‌برداری به‌منظور تراز کردن صحنه‌های با کنتراست بالا برای نور‌دهی صحیح استفاده می‌شود.

جف چن، مؤسس و مدیرعامل شرکت Aurora Aperture می‌گوید:

خانواده‌ی فیلتر‌های Aurora PowerGXND، اولین فیلتر‌های ND تدریجی متغیر در دنیا هستند. این فیلتر‌ها قابلیت تراز کردن دامنه‌ی گسترده‌ای از نور را برای عکاسان و فیلم‌برداران به ارمغان می‌آورند. تا کنون، کاربران مجبور بودند چندین فیلتر ND تدریجی ثابت با ضریب کاهش نور یک، دو و سه استاپ با خود حمل کنند که فاقد مقادیر عددی کسری بوند. به‌کمک فیلتر‌های ND تدریجی متغیر ما، تنها چیزی که شما به آن احتیاج دارید، یک فیلتر است و به سادگی می‌توانید با چرخاندن آن به نتیجه‌ی مورد نظر خود دست یابید.

فیلتر Aurora PowerGXND، بر پایه‌ی فیلتر ND متغیر نوآورانه Aurora PowerXND که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد، ساخته شده است. در حالی‌که فریم اصلی و نازک این فیلتر حفظ شده است، ویژگی جدید Hard Stop کمک می‌کند تا چرخش فیلتر بین مقادیر حداقل و حداکثر محدود شود. ویژگی جدید دیگر، مقیاس‌خوانی مستقیم است تا کاربران بتوانند به سرعت مقدار استاپ مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در ساخت این فیلتر‌ها، از شیشه‌های فوق‌ سفید Schott B 270 استفاده شده‌ و طراحی آن توسط Aurora Aperture در کالیفرنیا انجام شده است. سطح این فیلترها با پوشش‌های آب‌گریز و روغن‌گریز PFPE برای جلوگیری از ورود آب، روغن و خاک ساخته شده است. با وجود این پوشش‌های چندلایه‌ی نانو، فیلترهای Aurora PowerGNXD بهترین عملکرد را در فیلم‌برداری 4K و سنسور‌های مدرن با چگالی بالا تضمین می‌کنند.

این فیلتر در سه اندازه موجود است؛ کوچک (۶۲ میلی‌متر)، متوسط (۸۲ میلی‌متر) و بزرگ (۱۰۵ میلی‌متر) که لنز‌هایی با اندازه‌ی دهانه‌ی ۳۷ میلی‌متری تا ۸۲ میلی‌متری را پوشش می‌دهد. آداپتور لنز و نگهدارنده‌های مربعی فیلتر (در اندازه‌های ۷۵ میلی‌متری، ۱۰۰ میلی‌متری و ۱۳۰ میلی‌متری) برای استفاده از این فیلتر‌های ND تدریجی متغیر روی لنز‌های مختلف دردسترس هستند.

موجودی و قیمت

خانواده‌ی فیلترهای Aurora PowerND از طریق کیک‌استارتر در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ قابل‌دسترس خواهند بود. فروش در نمایندگی‌ها و فروش عمومی از ماه می ۲۰۱۸ شروع خواهد شد. قیمت لیست متناسب با اندازه فیلتر‌ها از ۱۴۹ دلار تا ۳۲۹ دلار است.

ارسال دیدگاه